Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Przybyło katolików w diecezji tarnowskiej. W 2012 r. więcej było też chrztów niż pogrzebów– wynika z najnowszych danych Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Ankieta przygotowana dla Stolicy Apostolskiej przynosi ponadto informacje o życiu religijnym w diecezji.

Hotel przy plaży, bogata oferta animacji i bezpieczny, wygodny dojazd – to tylko niektóre z oczekiwań, które najczęściej wymieniają kobiety szukające wakacyjnych ofert w biurach podróży. Na podstawie rozmów z klientkami i wyników systemu rezerwacyjnego eksperci Wakacje.pl sprawdzili, jak kobiety organizują wakacje. A dzisiaj to właśnie panie decydują o tym, jak wyglądają turystyczne trendy.

W Szwecji i w Niemczech powstaje wstępna koncepcja przyszłego podmorskiego tunelu kolejowego łączącego brzegi obu tych państw. Tunel przewidywany jest dla szybkiej kolei łączącej Sztokholm z Berlinem. Odcinek podbałtycki ma liczyć około 100 kilometrów i byłby najdłuższym tunelem podmorskim na świecie.

W Tarnowie rozpocznie się najdłuższy, IV etap największego wyścigu kolarskiego w Polsce. Światowa czołówka zawodników wyruszy z tarnowskiego rynku 31 lipca. - To efekt kilkutygodniowych negocjacji prowadzonych w Tarnowie i w Warszawie przez przedstawicieli Urzędu Miasta z organizatorami wyścigu. Teraz trwa ustalanie szczegółów technicznych – mówi dyrektor Wydziału Sportu magistratu Marek Baran.

Marszałkowie nie będą sprowadzać z zagranicy turystów niewypłacalnych biur podróży. Taką decyzję podjęli w zeszłym tygodniu na konwencie w związku z niejednoznacznymi przepisami oraz ostatnimi wytycznymi Ministerstwa Sportu i Turystyki.

7 marca po raz szósty najmłodsi tarnowianie wezmą udział w Słodkich Urodzinach Miasta. Z kolei wieczorem w tarnowskim teatrze odbędzie się uroczystość wręczenia statuetki „Ambasador Tarnowa” oraz dziennikarskich „Wen”. Pretekstem do uroczystego świętowania będzie 683. rocznica lokacji Tarnowa.

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku, Tarnowskie Centrum Informacji - jednostka miejska Tarnowa, prowadzi promocję miasta i regionu na najważniejszych targach turystycznych w kraju i za granicą.

W dniu 1 lutego 2013 r. Rada Ministrów przyjęła "Raport o stanie gospodarki turystycznej w latach 2007-2011", którego celem jest diagnoza stanu gospodarki turystycznej w Polsce. Realizacja raportu wynika z zapisów zawartych w "Kierunkach rozwoju turystyki do 2015 r.".

Na trzynastu największych polskich dworcach kolejowych mają pracować kilkuosobowe zespoły zarządzające, pod przewodnictwem menedżera. Wśród propozycji zmian zarządzania znalazł się także Tarnów.

Piękne krajobrazy, spokój, czyste powietrze, stosunkowo dobry dojazd i... wciąż niskie, w porównaniu do innych części Polski, ceny ziemi i nieruchomości. To najważniejsze, ale wcale nie wszystkie powody, dla których coraz więcej znanych osobistości świata muzyki, teatru, filmu i polityki osiedla się pod Tarnowem.

Archiwalne