Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W Tarnowie upamiętniono Józefa Krogulskiego, wybitnego muzyka który 200 lat temu urodził się w tym mieście. Krogulski był pianistą, kompozytorem, pedagogiem i dyrygentem chórów kościelnych. Urodził się 12 października 1815 roku. Nazywany był " polskim Mozartem", umarł w bardzo młodym wieku - bo mając zaledwie 26 lat.

28-latek został trenerem narodowej kadry tenisa stołowego Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tarnowianin mocno związany jest ze sportem, ale jednocześnie jest znanym modelem.

Po ponad dwóch latach budowy, w poniedziałek w końcu została otwarta nowa część terminalu pasażerskiego na lotnisku w Balicach. Obsługa pasażerów w Krakowie wygląda prawie jak na największych europejskich i światowych portach lotniczych. Prawie, bo to jeszcze nie koniec inwestycji.

To była tylko formalność. Tarnowskie Jaskółki wygrały na własnym stadionie z KS Toruń 53-37 i przypieczętowały zdobycie brązowych medali drużynowych mistrzostw Polski.

Aby zobaczyć mapę Polski z 1772 roku autorstwa Antoniego Rizzi Zannoniego wydaną w Paryżu należy udać się do Działu Starych Druków i Książki XIX w. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie na ul. Krakowską 4?

W Paryżu wieża Eiffla, w Warszawie Pałac Kultury i Nauki - charakterystyczne obiekty uwieczniamy aparatem. Przestrzeń publiczna wydaje się dobrem każdego z nas. Czy możemy jednak robić zdjęcia dowolnie?

Na zaproszenie hotelu Cristal Park w Tarnowie-Mościcach na polskim biegunie ciepła gościła p. Agnieszka Perepeczko. Wczoraj w hotelu odbyło się spotkanie p. Agnieszki z młodzieżą m.in. o przygodach na planach filmowych.

Sejm chce ograniczyć prawa właścicieli nieruchomości położonych w atrakcyjnych turystycznie miejscach. Mają zyskać polska gospodarka oraz turyści.

- To szansa lepszego zrozumienia historii i tego, co się tutaj wydarzyło – tak o swoim pobycie w regionie tarnowskim mówili najbliżsi członkowie rodziny George’a Culliforda, nowozelandzkiego pilota, który w 1944 r. brał udział w skomplikowanej akcji „Most III” w pobliżu Radłowa. Sentymentalną podróż śladami przodka rozpoczęli od wizyty w Tarnowie 29 kwietnia. Następnie udali się do Radłowa i Wał-Rudy.

Z Mościcami historycy zawsze mieli niejaki problem: tamtejsze zakłady azotowe uchodziły za perłę w koronie Centralnego Okręgu Przemysłowego, a przecież, kiedy powstawały, nikt o COP-ie jeszcze nie śnił. Więc zaliczać je do tego okręgu czy nie zaliczać?