Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

88 lat temu w Tarnowie ukazał się I numer „Tygodnika Żydowskiego?

Rzepiennik Biskupi. W kwietniu powinna się rozpocząć budowa nieziemskiej konstrukcji, a w sierpniu na stacji zamieszkać ma sześciu ochotników, którzy odizolują się od świata niczym astronauci na Marsie albo na Księżycu.

Najmniejszy małopolski drewniany kościółek znajduje się w regionie tarnowskim?

Małopolski Rzepiennik Biskupi jako czerwona planeta. Powstaje tam baza, w której ochotnicy wezmą udział w symulacji lotu na Marsa. Baza - powstająca na terenie obserwatorium astronomicznego - jest już w połowie gotowa. Trwa poszukiwanie ochotników, którzy dokończą jej budowę i wezmą udział w symulacji lotu.

W Tarnowie powstała pierwsza w Europie stała ekspozycja poświęcona kulturze i historii Romów?

Spotkania, wystawa, prezentacje, konkursy, dyktando oraz spektakl – takie są główne atrakcje Dni Frankofonii 2016. Imprezę, która od kilku lat gości w kalendarzu kulturalnych wydarzeń regionu organizują nauczyciele akademiccy Zakładu Filologii Romańskiej Instytutu Humanistycznego PWSZ w Tarnowie wraz ze studentami specjalności filologia romańska i administracja międzynarodowa i unijna z językiem francuskim. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 15, 17, 18 marca 2016 r.

Pociągi retro pojawią się w tym roku na najpiękniejszych trasach kolejowych Małopolski. Władze województwa zdecydowały o dofinansowaniu projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”, w ramach którego odbędzie się ponad 25 przejazdów turystycznych.

Diecezja Tarnowska jest największą pod względem ilości księży w Polsce?

Kwiaciarnie w Tarnowie, Bochni, Nowym Sączu, Lublinie i Katowicach przystąpiły do nietypowej akcji prozdrowotnej "Podaruj kwiaty i zdrowie!". W ponad 60 kwiaciarniach, które oznaczone są specjalnymi plakatami, mężczyźni kupując kwiaty na Dzień Kobiet otrzymują zaproszenia na bezpłatne badanie cytologiczne. Taki bilecik "Życzę Ci dużo zdrowia" mogą podpisać swoim imieniem, a następnie wręczyć ukochanej osobie.

Obecnie 3/4 Polaków ma dostęp do internetu, a 59% korzysta codziennie z urządzeń mobilnych. Internet wykorzystujemy po to, by się czegoś nowego dowiedzieć, coś obejrzeć, porównać lub kupić.

Archiwalne