Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Piotr Warzała oddał cenne znalezisko do muzeum, w zamian dostał nagrodę od ministra. Miecz po konserwacji wrócił właśnie do Tarnowa i wzbogaci stałą wystawę o historii miasta i regionu. Znaleziony przez Piotra Warzałę miecz był mocno skorodowany, oblepiony mułem i kamieniami, ale mimo upływu co najmniej 600 lat w bardzo dobrym stanie, z rękojeścią i głowicą.

Na terenie Fortu Bema w Warszawie po­wstał hotel dla wyjątkowych gości. Będą w nim nocowały… dzikie owady zapylające, czyli m.​in. pszczoły, trzmiele i inne pożyteczne stworzenia. Przy współpracy z dzielnicą Bemowo postawiła go Fundacja Greenpeace.

Gmina Dębica wprowadza paszporty. Nie chodzi tu o dokument, który pozwala nam przekraczać granice, ale o paszport, który ułatwi turystom zwiedzanie gminy.

Klienci coraz bardziej cenią sobie dostępność świeżych produktów w hotelowych restauracjach. Hotelarze starają się odpowiadać na to zapotrzebowanie sprowadzając produkty bezpośrednio od producentów. Niektórzy decydują się nawet na samodzielną produkcję.

Jedni zbierają znaczki inni monety, ale w Małopolsce są i kolekcjonerzy, którzy zbierają zupełnie nietypowe przedmioty. Pan Jerzy Wiśniewski - tarnowianin - od ponad 40 lat kolekcjonuje ... stare żelazka.

Kraków Airport w 2016 roku zorganizuje największe europejskie wydarzenie branży lotniczej – Routes Europe. Dziś na konferencji zaprezentowano oraz projekt krakowskiej edycji imprezy. W spotkaniu udział wziął marszałek Marek Sowa.

Rondo u zbiegu ulic Lwowskiej i Garbarskiej ma już swoją nazwę.

W pierwszym kwartale turyści dużo chętniej wybierali się do Polski, Czech, Estonii, Rumunii i Albanii, a także na Słowację i na Ukrainę. Według statystyk opublikowanych przez brytyjski serwis holidaylettings.co.uk do Europy Środkowej wybiera się więcej turystów niż kiedykolwiek wcześniej.

Tarnów. Pół wieku temu Władysław Węgiel zaryzykował i postanowił produkować szachy. Dzisiaj jest największym wytwórcą w Europie, a produkowane w jego zakładach zestawy znajdują się w sklepach całego świata.