Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

 Rusza budowa bazy księżycowej w Rzepienniku Biskupim koło Tarnowa. W publicznej zbiórce prowadzonej na platformie "Polak potrafi" udało się zgromadzić ponad 60 tys. złotych, czyli o ponad tysiąc więcej niż potrzeba na uruchomienie inwestycji. W czteromodułowej bryle połączonej centralną kopułą znajdą się między innymi bioreaktory, gdzie naukowcy w warunkach laboratoryjnych wyprodukują pożywienie dla astronautów...

Przez miasto przejedzie kolumna U.S. Army. Tarnów i dyplomaci zaplanowali, że bojowy oddział zatrzyma się na postój w centrum

Niewykluczone, że czarne dęby, które od kilkudziesięciu już lat spoczywają na łące przed Zajazdem pod Dębem przy ul. Lwowskiej w Tarnowie doczekały… praprawnuków!

11 maja 1985 roku przy ul. Wałowej odsłonięto pomnik przedstawiający gen. J. Bema, autorstwa Bogdany Drwal i Stefana Niedorezo. W uroczystości brała udział prawnuczka siostry gen. Bema, Gabriela Kochańska. 

SWS czyli Sodikart World Series jest to największa ogólnoświatowa liga kartingowa, skupiająca tory kartingowe z wózkami Sodikart.

1. Sprawdź ważność swojego paszportu lub dowodu osobistego

2. Zapoznaj się z aktualnymi przepisami wizowymi kraju, do którego się wybierasz

3. Wykup odpowiednie ubezpieczenie

4. Uzyskaj bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ

5. W razie potrzeby wykonaj odpowiednie szczepienia i zabierz leki

6. Zdobądź praktyczne informacje o kraju do którego się wybierasz

Czasami uśmiech i rozmowa wystarczą, by zamienić fotel w klasie ekonomicznej na łóżko w klasie biznes. Mnie się to udało! - zapewnia Michał Cessanis. Nie sądziłem, że zamiana fotela w klasie ekonomicznej na łóżko w klasie biznes może być taka prosta. W drodze do Singapuru, podczas odprawy na lotnisku w Londynie, a potem w w drodze powrotnej wystarczyły: overbooking, miły uśmiech do pani z obsługi i pytanie czy może są wolne miejsca w biznesie i podwyższy mi klasę podróży. Ale przydało się też członkostwo w programie lojalnościowym linii lotniczej British Airways. Podczas tej wyprawy przekonałem się, że bycie lojalnym pasażerem zbierającym mile na coś się jednak przydaje!

Wiemy jak będą wyglądały nowe pociągi, które wyprodukuje dla Małopolski sądecki NEWAG. 13 Impulsów, które wyjadą na małopolskie tory, zaprezentuje się w kolorystyce nowego logo naszego województwa - donosi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Nasze ulubione aplikacje podróżne, które tak naprawdę nie są aplikacjami podróżnymi… Telefon w dłoni, palce nad klawiaturą i start!

Urząd Komunikacji Elektronicznej informuje, iż od 30 kwietnia 2016 r. nastąpi ujednolicenie i obniżenie kosztów połączeń pomiędzy krajami Unii Europejskiej, dzięki temu za połączenia roamingowe możemy płacić mniej.  

Archiwalne