Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Najnowsze badanie Road To Happiness miało na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie: czy wakacje czynią nas szczęśliwymi? Wyniki pokazały, że owszem, pod warunkiem, że zawierają cztery podstawowe składniki udanego urlopu. Okazało się, że 97 proc. wśród badanych turystów było bardzo lub wyjątkowo szczęśliwych, gdy ich wakacje zawierały w sobie te czynniki. Jaki brzmi przepis na udany wypoczynek?

Zastanawialiście się kiedykolwiek, z czego wynika różnica w cenie biletów lotniczych w tzw. low costach i liniach regularnych? Żeby pasażer mógł zapłacić za przelot mniej, musi z czegoś zrezygnować.

Współcześni młodzi turyści to inteligentni konsumenci, którzy oczekują podróży pełnych przygód, dostosowanych do ich potrzeb. Rozważając konkretny cel podróży czy atrakcje dostępne na miejscu, opierają się głównie na rekomendacjach uzyskanych za pośrednictwem interakcji społecznościowych.

Nowoczesny pociąg Pendolino przejechał przez tarnowski dworzec. Skład wjechał kilka minut po godzinie 8 z blisko 50 minutowym opóźnieniem. Przechodzący testy na polskich torach supernowoczesny włoski pociąg, dziś (6 listopada) będzie pokonywał wzniesienia w okolicach Grybowa.

Przejście kontroli bezpieczeństwa to warunek konieczny dla wszystkich pasażerów, wybierających samolot jako środek transportu. W przeważającej większości przypadków jest to jedynie formalność. Zdarzają się jednak przypadki, które wprawiają ochronę w osłupienie.

Podczas wykonywania prac remontowych w Komisariacie Policji Tarnów-Centrum ekipa remontowa odkryła malowidła na ścianach jednego z budynków.

Podczas prac na placu targowym Burek, odkryto chrzcielnicę, pochodzącą z kościoła św. Ducha. Została ona odsłonięta i przekazana archeologom. To nie jedyne znalezisko na placu budowy. Przed kilkoma dniami, robotnicy i archeolodzy pracujący na tarnowskim Burku odkryli kryptę, w której być może został pochowany fundator kościoła św. Ducha i stojącego przy nim szpitala.

Kolejne odkrycie na tarnowskim "Burku" - jednym z najstarszych placów targowych w regionie. Od kwietnia trwają tam prace remontowe, w których biorą udział archeolodzy. Do tej pory ekipa dokopała się do ludzkich szczątków oraz fundamentu studni. Teraz odkryto fundamenty dzwonnicy.

Powstaje na zlecenie tarnowskiego muzeum okręgowego i ma być główna atrakcją nowej siedziby muzeum.

Cztery kolejne przysmaki z naszego regionu trafią na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tym razem są to: zakliczyński sok malinowy, konfitura borówkowo-jabłkowa, wojnickie kukiełki oraz miodówka pogórska.