Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W sobotę (8 września) zapraszamy na Krzemionki do siedziby Oddziału TVP Kraków na Dni Otwarte. Oprócz możliwości zwiedzania ośrodka TVP można będzie zapoznać się z oferta turystyczną i kulturalną miast Małopolski w tym Tarnowa.

Linia lotnicza Eurolot w sezonie zimowym uruchomi nowe zagraniczne kierunki i zwiększy częstotliwość rejsów na niektórych trasach - poinformowała w czwartek PAP spółka. Będzie można polecieć m.in. do austriackiego Innsbrucku, a z Krakowa - do włoskiej Werony.

BWA Galeria Miejska zaprasza do tropienia śladów Le Corbusiera w Polsce. Jego stopa nigdy nie stanęła ani w Warszawie, ani w Katowicach, ani w Tarnowie, ale we wszystkich tych miastach można odszukać jego wpływy. Inauguracja projektu szlaków corbusierowskich w Tarnowie odbędzie się dziś o godz. 18:00 w siedzibie BWA.

Nowe bulwary powstaną wzdłuż przepływającego przez Tarnów Wątoku. Gruntowanie przebudowany zostanie ponaddwustumetrowy odcinek potoku i jego bezpośrednie otoczenie. Dzięki temu zmniejszy się zagrożenie powodziowe, a miasto zyska nową atrakcję.

 

O Tarnowie i TCI w najnowszych „Aktualnościach Turystycznych”.

Już dzisiaj rozpoczyna się dwudniowe Forum Inwestycyjne w Tarnowie. To już jego piąta edycja. Konferencja rokrocznie gromadzi wybranych inwestorów z Polski i Europy Środkowo Wschodniej, a także przedstawicieli rządów i parlamentów, którzy są odpowiedzialni za procesy gospodarcze w Europie Środkowo Wschodniej.

Zamek w Dębnie wygrał w rankingu na najpiękniejszy zamek w Małopolsce. Dostał 2 403 głosy. Na drugim miejscu znalazł się zamek w Suchej Beskidzkiej - 2 134 głosy. Kolejne miejsca zajęły: Wiśnicz - 745 głosy; Niedzica - 375 i Pieskowa Skała - 266 głosów. Głosowały 5 923 osoby. Gospodarze zamku w Dębnie uhonorowani zostaną Marką Radia Kraków.

1 września 1939 roku w Tarnowie wojna już trwała od kilku dni. Rozpoczęła się 28 sierpnia wybuchem bomby na Dworcu PKP. Zamachowiec -Antoni Guzy z Bielska- podłożył bombę w walizce. Materiał wybuchowy otrzymał z Rzeszy. W wybuchu zginęło 21 podróżnych, a 35 zostało rannych.

Zapraszamy dziś (niedziela) na ostatnie spotkanie z winami podczas tegorocznych Dionizji. Tegoroczną, pierwszą edycję imprezy kończymy degustacją win i kuchni australijskiej (steak z kangura, pies, sausage rolls, jagnięcina australijska) w restauracji „U JANA” na tarnowskim rynku o godz. 14.00.

Dzisiaj ostatni dzień „Wielkich Tarnowskich Dionizji" połączonych z Festiwalem lokalnego wina oraz Festiwalem lokalnych nalewek i miodów pitnych, które można zakupić i posmakować na tarnowskiej płycie rynku. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Archiwalne