Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Ostatnie przygotowania do jednego z największych muzycznych wydarzeń Tarnowa. Mowa o tygodniowym FestiwaluTarnów Polskiej Piosenki, organizowany przez Radio RDN, Urząd Miasta Tarnowskie Centrum Kultury.

Na ulicy Wałowej rozpoczął się Jarmark Galicyjski, zorganizowany z okazji Święta Miasta. Niebieskie namioty ze stoiskami wystawców będzie można odwiedzać dziś i jutro (piątek – sobota, 23 – 24 czerwca) w godzinach od 10.00 do 19.00.

W sobotę i niedzielę gratka dla miłośników motoryzacji. W szczucińskim Muzeum Drogownictwa do 23.00 będzie można zobaczyć jak z duchem czasu zmieniały się nawierzchnie drogowe. Do zobaczenia będzie 100 urządzeń i maszyn służących do ich budowy lub też utrzymania: od kieratu i maszyn parowych po prototyp ogromnej ścinarki do poboczy drogi, a także Fiata 126 P do malowania pasów.

Tarnowska Organizacja Turystyczna, Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy oraz Winnica Zadora zapraszają na kolejne spotkanie z lokalnymi winnicami Pogórza pn. „Permakultura, czyli ekologiczna uprawa winorośli w Polsce”.

 

Znamy program obchodów 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Tarnowie i beatyfikacji bł. Karoliny.

Spore atrakcje czekają w czasie tego weekendu miłośników koni huculskich w Tarnowie. W sobotę, w stadninie przy ul. Klikowskiej odbędzie się XVII Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Huculskiej, w niedzielę IV Małopolskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce tym razem odbędzie się w siodle! 13 maja Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza do Klikowej – dzielnicy Tarnowa, gdzie wraz z Fundacją „Klikowska Ostoja Polskich Koni” oraz wszystkimi gośćmi zainaugurujemy kolejny sezon turystyczny.

13 maja zabytkowy pociąg wyruszy na ziemię tarnowską. Przemierzy trasę kolejową z Nowego Sącza przez Bobową, Gromnik, Ciężkowice, Tuchów do Tarnowa. Celem podróży będzie zwiedzanie atrakcji Tarnowa a także zapoznanie się z atrakcjami i ciekawostkami miast i gmin leżących na trasie przejazdu.

Dodatkową atrakcją, będzie ogólnodostępny przejazd na trasie Tarnów – Tuchów – Tarnów, dzięki któremu każdy zainteresowany będzie mógł odbyć przejażdżkę w wagonach z lat 1920 – 1939.

Będą rywalizować aby uczcić pamięć bohaterskich kurierów polskiego państwa podziemnego. W sobotę, 29 kwietnia, w Tarnowie o 17.00 prolog Karpackiego Wyścigu Kurierów. Zmagania młodych kolarzy z roku na rok mają coraz większy zasięg.  – 34. edycja tego sportowego wydarzenia zakończy się w Veszprem na Węgrzech – mówi Tomasz Wójcik, dyrektor Karpackiego Wyścigu Kurierów.

26 kwietnia odbyło się pierwsze z cyklu 12 spotkań z winnicami połączone z prezentacją założeń projektu dla przedstawicieli mediów. Wydarzenie to realizowane było w ramach projektu Tarnowskiej Organizacji Turystyczne i miało miejsce w Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej. Przedstawieniu zamierzeń oraz wydarzeń w ramach projektu, towarzyszyła prezentacja lokalnych winnic.

Archiwalne