Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Spore atrakcje czekają w czasie tego weekendu miłośników koni huculskich w Tarnowie. W sobotę, w stadninie przy ul. Klikowskiej odbędzie się XVII Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Huculskiej, w niedzielę IV Małopolskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce tym razem odbędzie się w siodle! 13 maja Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza do Klikowej – dzielnicy Tarnowa, gdzie wraz z Fundacją „Klikowska Ostoja Polskich Koni” oraz wszystkimi gośćmi zainaugurujemy kolejny sezon turystyczny.

13 maja zabytkowy pociąg wyruszy na ziemię tarnowską. Przemierzy trasę kolejową z Nowego Sącza przez Bobową, Gromnik, Ciężkowice, Tuchów do Tarnowa. Celem podróży będzie zwiedzanie atrakcji Tarnowa a także zapoznanie się z atrakcjami i ciekawostkami miast i gmin leżących na trasie przejazdu.

Dodatkową atrakcją, będzie ogólnodostępny przejazd na trasie Tarnów – Tuchów – Tarnów, dzięki któremu każdy zainteresowany będzie mógł odbyć przejażdżkę w wagonach z lat 1920 – 1939.

Będą rywalizować aby uczcić pamięć bohaterskich kurierów polskiego państwa podziemnego. W sobotę, 29 kwietnia, w Tarnowie o 17.00 prolog Karpackiego Wyścigu Kurierów. Zmagania młodych kolarzy z roku na rok mają coraz większy zasięg.  – 34. edycja tego sportowego wydarzenia zakończy się w Veszprem na Węgrzech – mówi Tomasz Wójcik, dyrektor Karpackiego Wyścigu Kurierów.

26 kwietnia odbyło się pierwsze z cyklu 12 spotkań z winnicami połączone z prezentacją założeń projektu dla przedstawicieli mediów. Wydarzenie to realizowane było w ramach projektu Tarnowskiej Organizacji Turystyczne i miało miejsce w Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej. Przedstawieniu zamierzeń oraz wydarzeń w ramach projektu, towarzyszyła prezentacja lokalnych winnic.

Mieszkańcy Tarnowa i okolic wezmą udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Odbędzie się w Wielką Środę. Zmieni się jednak trasa.

Dołącz do zespołu Korony Pogórzy i Krainy Podkowca. 

Wystawa "Świat zmysłów" to ciekawa ekspozycja interaktywna. Ponad 30 stanowisk prezentuje najprzeróżniejsze zagadki i ciekawostki związane z działaniem podstawowych zmysłów człowieka: wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku. 

W terminie od dnia 17 lutego do dnia 3 marca 2017 roku w województwie odbędą się konsultacje społeczne dotyczące projektu nowego Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Małopolski

Żadnemu dziecku nie jest obcy taniec. Ale czy każde dziecko ma szansę wziąć udział w bajkowym turnieju Trolli? Dzięki animowanemu filmowi„Trolle” taka szansa jest w zasięgu wszystkich dzieci. Każdy poczuje ducha tanecznej zabawy.

Zapraszamy w niedzielę 22 stycznia od godz. 12.00 do 18.00, Galeria Tarnovia (ul. Krakowska 149)