Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Od grudnia zarówno FlixBus jak i koleje polskie i niemieckie wprowadzają nowe połączenia łączące Tarnów ze stolicą Niemiec. Tym sposobem, decydując się na „citybreak” w Tarnowie będzie można wybrać najlepszą ofertę spośród kilku przewoźników autokarowych. Albo skorzystać z komunikacji szynowej…  

Przewoźnicy kolejowi w związku z ustanowieniem 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od pracy nie zmienili rozkładów jazdy. Pociągli tego dnia będą jeździć tak, jak w dzień powszedni.

W sobotę w całej Małopolsce za przejazd koleją zapłacimy… złotówkę. Jest tylko jeden warunek – w ten sam dzień trzeba zakupić bilet przez aplikację iMKA. Złotówkę będzie kosztować także przewóz roweru.

Komunikacja miejska w telefonie? – tak to możliwe. Dzięki Google Maps, można w łatwy sposób zaplanować swoją podróż po Tarnowie, nie tracąc czasu na szukanie alternatywnych rozwiązań. Tarnów bowiem jest jedynym miastem w Polsce z realnymi czasami odjazdu, publikowanymi na tym popularnym serwisie.

To swego rodzaju wirtualny rozkład jazdy miejskich autobusów. Tarnowskie MPK wprowadziło właśnie swój system komunikacji na platformę Google Maps. Dzięki temu, każdy może sprawdzić jaką optymalnie wybrać linie autobusową, by przemieścić się z jednej części miasta do drugiej.

Od dziś 6 sierpnia (poniedziałek) do piątku 10 sierpnia włącznie po raz kolejny PKP PLK zamyka odcinek Kraków – Podłęże (na trasie do Tarnowa) w godz. 9:30-14:30 (w pozostałych godzinach pociągi kursują normalnie).

Od kilku miesięcy w mediach głośno jest o Centralnym Porcie Komunikacyjnym i połączeniu go z większymi miastami naszego kraju. W planach jest również połączenie z... Tarnowem z ominięciem Krakowa.

Do przeszłości należą czasy, kiedy podróż pociągiem w sezonie urlopowym plasowała się na szczycie listy wakacyjnych udręk. Obecnie PKP Intercity dokłada starań, aby rodzinny wyjazd koleją na wakacje kojarzył się z przygodą pełną sympatycznych, niezapomnianych wrażeń. Pomocą w tworzeniu miłego klimatu podróży, służy psycholożka dziecięca zatrudniona przez przewoźnika.

Szanowni Podróżni!

Z przyjemnością informujemy, że od dnia 22.06.2018 rusza nowa linia nadorska: Krynica Zdrój - Nowy Sącz - Tarnów - Busko Zdrój - Kielce - Radom - Warszawa - Płock - Włocławek - Toruń - Bydgoszcz - Piła - Szczecinek - Koszalin - Kołobrzeg

Linie lotnicze flydubai ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozpoczęły codzienne bezpośrednie połączenia pomiędzy Krakowem i Dubajem. Jest to pierwsze połączenie lotnicze stolicy Małopolski z krajami Zatoki Perskiej. 

Archiwalne