Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Bartosz Kapustka już w pierwszym meczu na Euro 2016 pokazał jak wielkimi umiejętnościami dysponuje. Pomocnik Cracovii zaczynał swoją przygodę na Tarnovii gdzie trenował także jego tata. Kazimierz Kapustka zapisał Bartosza do klubu, kiedy ten miał zaledwie 7 lat. Młody Bartek uczęszczał na treningi razem ze starszym bratem.

Cały piłkarski świat zachwyca się jego debiutem w meczu reprezentacji Polski z Irlandią Północną, w fazie grupowej Euro 2016. Bartosz Kapustka urodził się w Tarnowie, a pierwsze piłkarskie szlify zdobywał w barwach tarnowskiego klubu Tarnovia.

Osiemnastoletni junior Unii Tarnów zmarł w sobotę w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju w wyniku obrażeń po wypadku, do jakiego doszło niespełna tydzień temu na torze w Rybniku.

Bartosz Kapustka, wielka nadzieja reprezentacji Polski i pomocnik Cracovii, jest kolejnym kadrowiczem, który szczerze opowiedział o początkach swojej kariery piłkarskiej. Który mecz najbardziej utkwił mu w pamięci i który z kolegów klubowych Bartka może zagrać niedługo w kadrze? 

Dobre wiadomości dla kibiców czarnego sportu w Tarnowie. Jak dowiedziało się Radio Kraków, żużlowa spółka Unia Tarnów planuje wprowadzić wiele udogodnień dla kibiców. Będą także tańsze bilety.

Michał Derus to dwukrotny mistrz świata w biegu na 100 metrów i dwukrotny wicemistrz świata na 200 metrów, a także mistrz Europy na obu dystansach. Jego najbliższym celem jest wyjazd na igrzyska paraolimpijskie, które we wrześniu 2016 roku odbędą się w Rio de Janeiro. Tam również chciałby powalczyć o medale. Ten uzdolniony sprinter nie ukrywa, że chciałby też trafić w przyszłości do polskiej kadry. I - jak się okazuje - wcale nie jest to takie nierealne.

Umowa pomiędzy Grupą Azoty, a Unią Tarnów Żużlową Sportową Spółką Akcyjną została podpisana w miniony piątek przez przedstawicieli spółek. Grupa Azoty w ramach świadczeń obejmujących współpracę pozostanie Głównym Partnerem Unii Tarnów podczas zmagań PGE Ekstraligi. W przyszłym roku zaangażowanie finansowe Grupy Azoty będzie wyższe niż w 2015r.

Michał Derus, absolwent informatyki, a obecnie student I roku wychowania fizycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce rozegranych w Doha w Katarze. 

To była tylko formalność. Tarnowskie Jaskółki wygrały na własnym stadionie z KS Toruń 53-37 i przypieczętowały zdobycie brązowych medali drużynowych mistrzostw Polski.

Najpierw pływanie, później jazda na rowerze - a na koniec bieganie. W podtarnowskim Radłowie rozegrano pierwsze w regionie zawody triathlonowe. Wystartowało ponad 200 zawodników z całej Polski. Impreza przypadła do gustu mieszkańcom i kibicom, którzy zjawili się nad zalewem w Radłowie.

Archiwalne