Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W Tarnowie rozpoczyna się dwuletni projekt Pierwsi Niepodlegli z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaplanowano cztery etapy – sesje badawcze, kampanie społeczne, zbiory pamiątek i stworzenie filmu.

W Tarnowie napisana została piosenka harcerska „Płonie ognisko”?

Polska poetka epoki późnego baroku, zwana przez współczesnych "słowiańską Safoną" i "Muzą sarmacką" – Elżbieta Drużbacka zmarła i została pochowana w Tarnowie?

Technologia stała się podstawowym czynnikiem decydującym o zainteresowaniu gości hotelem.

W Tarnowie mieści się jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów karnych w Polsce?

Czy w mieście powstanie na nowo Gmina Żydowska? Jest taka inicjatywa i coraz więcej pomysłów, jak to zrobić.

Rodzina Dagnanów z Tarnowa może zostać odznaczona medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. To oni ratowali Żydów podczas II Wojny Światowej. Aby tak się stało, ocaleni muszą jedynie formalnie wyjść z taką inicjatywą.

W Tarnowie powstała pierwsza w Europie stała ekspozycja poświęcona kulturze i historii Romów?

Najstarszy w Polsce działający, ręcznie nakręcany zegar ratuszowy w Tarnowie. Mechanizm z XVI wieku odmierza czas na wieży gmachu tarnowskiego ratusza, uznawanego za najcenniejszy zabytek i symbol tego miasta. Codziennie w południe ze szczytu jego wieży rozlega się głos hejnału skomponowanego przez Stanisława Rzepeckiego w 1972 roku.

Dworek Paderewskiego w Kąśnej Dolnej jeszcze w tym miesiącu oficjalnie zostanie przekazany do Ministerstwa Kultury. Zarząd powiatu tarnowskiego podpisał umowę, która gwarantuje Kąśnej dostęp do sporych środków finansowych umożliwiających realizację większych, niż do tej pory przedsięwzięć kulturalnych.