Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Ponad 5 milionów złotych dofinansowania otrzymało tarnowskie muzeum okręgowe na remont swojej starej siedziby. Dzięki pieniądzom, w kamienicy przy Rynku powstanie nowoczesny oddział tarnowskiego muzeum z multimedialną wystawą o "Dziejach Tarnowa"

Wrak samolotu Douglas C-47 Skytrain/Dakota jest już w Zabawie pod Tarnowem. Taką maszyną Jan Nowak-Jeziorański został przerzucony do Polski w trakcie II wojny światowej. Wylądował wtedy pod Tarnowem, a akcja odbyła się pod kryptonimem Most III. Pomnik ją upamiętniający stanął we wsi Zabawa. Teraz wystawiony będzie tam również cenny wrak zabytkowej Dakoty ofiarowany przez prywatnego kolekcjonera.

Popularne wyzwanie internetowe przyciąga graczy na najstarszy tarnowski cmentarz. Nie wszystkim tarnowianom odwiedzającym groby bliskich takie zachowanie się podoba.

Mark Zuckerberg uzależnia przyszłość Facebooka od rozwoju rozszerzonej rzeczywistości. Technologia polega na nakładaniu cyfrowych obrazów na rzeczywistym świecie. Sztandarowym przykładem jej wykorzystania są filtry w aplikacji Snapchata.

Najdłuższy szlak europejski przechodzi przez Tarnów?

W drewnianym kościółku „na Terlikówce” znajduje się renesansowy obraz św. Trójcy namalowany w typie „Tronu Łaski” z napisem w języku hebrajskim a Bóg Ojciec, ma u lewej ręki 6 palców czyli tyle ile dni stworzenia świata?

W centrum Tarnowa mamy punkt widokowy? Na wieżę tarnowskiego ratusza, za opłatą, można wejść i podziwiać panoramę Tarnowa a także Pogórza, a przy odrobinie szczęścia nawet Tatry?

W swojej pracy dyplomowej Angelika Kurowska opracowała koncepcję architektoniczną Centrum Dialogu Kultur w Tarnowie. Główne decyzje projektowe wynikają ze zrozumienia zjawiska współistnienia kultur.

Przez kilka lat w wolnym czasie próbował odtworzyć historyczny wygląd Klasztoru Bernardynów w Tarnowie. Efekt jest imponujący. Architekt Rafał Nijak wykonał komputerową rekonstrukcję jednej z najpotężniejszych tarnowskich budowli.

Zgodnie z legendą istniał tunel łączący tarnowską starówkę (klasztor Bernardynów)  z zamkiem na Górze św. Marcina? Skąd taka historia i czy tunel był rzeczywiście?