Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

10 maja, w Zespole Szkół Ogólnokształcacych i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie odbyło się pierwsze spotkanie uczestników II edycji projektu mlodzieżowego. Jest on realizowany w ramach projektu „Zakochani w Tarnowie”, którego pomysłodawcą jest stowarzyszenie KANON.

Biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Andrzej Jeż został nowym biskupem diecezjalnym w Tarnowie. To historyczne wydarzenie, w dziejach diecezji, która ma 225 lat. Nigdy wcześniej biskup ordynariusz nie wywodził się z duchowieństwa tarnowskiego. Decyzję Ojca świętego ogłosiła Nuncjatura Apostolska w Polsce. Uroczyście odczytano ją także podczas odpustu w Szczepanowie – miejscu narodzenia św. Stanisława – patrona Polski i diecezji tarnowskiej.

Miecz, najprawdopodobniej z XIV-XV znalazł w Dunajcu 17-letni Piotr Wardzała z Biskupic Radłowskich (pow. tarnowski). Miecz, jak na swój wiek, jest w bardzo dobrym stanie. Całkiem nieźle zachowała się m.in. głowica z jelcem i drewniana rękojeść.

8 maja liturgiczne wspomnienie św. Stanisława – patrona Polski i diecezji tarnowskiej. Biskup i męczennik pochodzi ze Szczepanowa, gdzie trwa właśnie tygodniowy odpust.

Tarnowski Teatr im. L. Solskiego zaprasza mieszkańców Tarnowa- i nie tylko- do dzielenia się swoimi wspomnieniami na temat tarnowskich Żydów.

'Wehikuł czasu', 'Whisky', 'Lunatycy', 'Czerwony jak cegła' czy 'Sen o Victorii' - te cieszące się niesłabnącą popularnością utwory będzie można usłyszeć już 21 maja na scenie Tarnowskiego Teatru. Artyści legendarnej grupy zagrają koncert "Dżem. Akustycznie in memoriam Edwarda Żentary".

AKTYWNA PRZESTRZEŃ zaprasza wszystkich spragnionych ciekawych i innowacyjnych form aktywnego wypoczynku na otwartej przestrzeni na dni otwarte, które odbędą się 28-29 kwietnia w godzinach od 10-14 na polanie przy Ścieżce Przyrodniczo-Leśnej w Wierzchosławicach koło Dwudniaków.

Ostatni festyn z serii 'Śpiewająco przejdź przez zimę', który odbędzie się w niedzielę 18 marca w godzinach 11:00 – 14:00 na stacji narciarskiej Jurasówka w Siemiechowie.

Festiwal Muzyki Kameralnej "Bravo Maestro" odbywa się od 1996 r., co dwa lata. W 2010 r. przypada ósma już edycja imprezy cieszącej się ogromnym zainteresowaniem i popularnością pośród koneserów muzyki.