Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Zapraszamy do tropienia śladów Le Corbusiera w Polsce. Jego stopa nigdy nie stanęła ani w Warszawie, ani w Katowicach, ani w Tarnowie, ale we wszystkich tych miastach można odszukać jego wpływy.

„Wielkie Tarnowskie Dionizje” to siedmiodniowe święto miłośników wyjątkowych trunków oraz jadła, którzy będą mogli zwiedzić Tarnów podążając szlakiem kulinarnych osobliwości.

Radosnym pogrzebem Matki Bożej na Jamnej, rozpoczną się we wtorek uroczystości patriotyczno-religijne. Ich głównym punktem będzie święto pojednania obchodzone w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Tarnów i Zbylitowską Górę odwiedziła grupa chasydów ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, RPA, Japonii i Węgier. Pielgrzymi modlili się m. in. pod bimą starej synagogi. Kolejnym „przystankiem” na trasie pielgrzymki będzie Kraków.

Dobiegła końca podróż studyjna po Małopolsce czwórki rosyjskich dziennikarzy. Goście z Rosji odwiedzili m.in. Kraków, Bochnię, Zakopane,
Oświęcim oraz Tarnów. Wśród gości byli przedstawiciele magazynu pokładowego "Aeroflotu", moskiewskiego "Metra" oraz grupy wydawniczej Inmedia, wydawcy takich tytułów na rynek rosyjski jak: Cosmopolitan, Harvard Business Review, Good Housekeeping.

"Żniwa w Paryi" – Warsztaty na Szlaku Rzemiosła, są kontynuacją rozpoczętych Sianokosami w gospodarstwie Paryja imprez okołorolniczych na Pogórzu, wpisują się w roczny cykl prac na roli.Jest to próba przeniesienia ze skansenów, w rodzimy krajobraz kultury i tradycji związanej z pracami polowymi. Bo, gdzie jak nie w sercu pogórzańskiej – rolniczej wsi, w środku lata usłyszysz chrzęst koszonego zboża czy głos przepiórki uciekającej z ostatniego pokosu.

Sprzed Muzeum Etnograficznego w Tarnowie wyruszył w czwartek rano XIII Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów. Jego uczestnicy przez cztery dni będą podróżować po Małopolsce, odwiedzając miejsca zagłady Romów z czasów II wojny światowej i propagując kulturę romską.

19 lipca po raz kolejny na tarnowski dworzec wjedzie pociąg „Nostalgia”. To specjalny pociąg wyjeżdżający z Budapesztu i kursujący przez kraje Europy. Z Tarnowa pociąg wyjedzie na Słowację, a następnie na Węgry.

Serdecznie zapraszamy na Jarmark Galicyjski prezentujący różnego rodzaju rękodzieło począwszy od biżuterii artystycznej, wyrobów ceramicznych, aniołków drewnianych, obrazów, robótek z koronki klockowej, szkła artystycznego, wyrobów de coupage skończywszy na rzeźbie, wyrobach z lnu, malarstwie na szkle itp.

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza w najbliższy weekend do Tarnowa na coroczną imprezę Zde(a)rzenia. Już w ten piątek, 29 czerwca na tarnowskim rynku zagra legendarny zespół Perfect a dzień później – Myslovitz.