Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Przez cały listopad będzie można odwiedzać kryptę biskupów tarnowskich w bazylice katedralnej. Zostanie ona otwarta z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

Po raz pierwszy, jako prezydent RP, gościł w Tarnowie Bronisław Komorowski. Okazją do wizyty był jubileusz 85-lecia Zakładów Azotowych.

Nie na darmo biegacze nazywają go „najbardziej zakręconym ” biegiem w Polsce. Na 10 km trasie zawodnicy w rywalizacji o Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego będą musieli pokonać na tarnowskim bruku 72 zakręty oraz cztery razy Wielkie Schody z 44 stopniami. Ten wysiłek uczestnikom biegu zrekompensuje zapewne wspaniała atmosfera i klimat Perły renesansu - Tarnowskiej Starówki.

Tarnowskie Centrum Informacji gościło w Tarnowie kolejne dwie ekipy dziennikarzy. Tym razem byli to nasi południowi sąsiedzi – Słowacy oraz Czesi.

Dziesięć dni z teatrem, wystawami, spotkaniami z widzami oraz klub festiwalowy, to wszystko w ramach XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2012. Widzowie zobaczą 7 spektakli w ramach konkursu, wieczór teatru improwizowanego, spotkanie z "Tercetem" czy finał muzyczny "Jeszcze nie pora nam spać" Grupy Rafała Kmity i Teatru Rozrywki z Chorzowa.

Już w najbliższą sobotę, 29 września, do Tarnowa przyjadą chóry i zespoły z całej Polski m.in. z Krakowa, Warszawy i Rzeszowa. Grupy wystąpią podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów "Sacra Ecclesiae Cantio", który ma na celu propagowanie i upowszechnianie sakralnej muzyki chóralnej i konsolidację środowiska chóralnego.

Czerwone Gitary, Dżem, Maleo Reggae Rockers, Enej, Raz Dwa Trzy w Tarnowie!

28 września 2012 roku w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Niepołomicach odbędzie się Małopolska Noc Naukowców! Już po raz szósty wszystkich ogarnie moc naukowych wrażeń!

W tarnowskim Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej modlimy się za wszystkich doświadczonych cierpieniem, samotnością, bezradnością. Blisko Piety dziękujemy za łaskę wyniesienia do chwały ołtarzy Sługi Bożego Jana Pawła II, prosimy o dar zgody narodowej i łaski potrzebne każdemu z nas i naszym bliskim - mówi proboszcz ks. Stanisław Salaterski.

W sobotę oraz w niedzielę (8 i 9 września) po raz 18.odbędzie się w Tarnowie, Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skamieniałości i Biżuterii. Podczas imprezy będzie można zobaczyć i nabyć ciekawe eksponaty z całego świata.

Archiwalne