Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

28 września 2012 roku w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Niepołomicach odbędzie się Małopolska Noc Naukowców! Już po raz szósty wszystkich ogarnie moc naukowych wrażeń!

W tarnowskim Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej modlimy się za wszystkich doświadczonych cierpieniem, samotnością, bezradnością. Blisko Piety dziękujemy za łaskę wyniesienia do chwały ołtarzy Sługi Bożego Jana Pawła II, prosimy o dar zgody narodowej i łaski potrzebne każdemu z nas i naszym bliskim - mówi proboszcz ks. Stanisław Salaterski.

W sobotę oraz w niedzielę (8 i 9 września) po raz 18.odbędzie się w Tarnowie, Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skamieniałości i Biżuterii. Podczas imprezy będzie można zobaczyć i nabyć ciekawe eksponaty z całego świata.

Zapraszamy do tropienia śladów Le Corbusiera w Polsce. Jego stopa nigdy nie stanęła ani w Warszawie, ani w Katowicach, ani w Tarnowie, ale we wszystkich tych miastach można odszukać jego wpływy.

„Wielkie Tarnowskie Dionizje” to siedmiodniowe święto miłośników wyjątkowych trunków oraz jadła, którzy będą mogli zwiedzić Tarnów podążając szlakiem kulinarnych osobliwości.

Radosnym pogrzebem Matki Bożej na Jamnej, rozpoczną się we wtorek uroczystości patriotyczno-religijne. Ich głównym punktem będzie święto pojednania obchodzone w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Tarnów i Zbylitowską Górę odwiedziła grupa chasydów ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, RPA, Japonii i Węgier. Pielgrzymi modlili się m. in. pod bimą starej synagogi. Kolejnym „przystankiem” na trasie pielgrzymki będzie Kraków.

Dobiegła końca podróż studyjna po Małopolsce czwórki rosyjskich dziennikarzy. Goście z Rosji odwiedzili m.in. Kraków, Bochnię, Zakopane,
Oświęcim oraz Tarnów. Wśród gości byli przedstawiciele magazynu pokładowego "Aeroflotu", moskiewskiego "Metra" oraz grupy wydawniczej Inmedia, wydawcy takich tytułów na rynek rosyjski jak: Cosmopolitan, Harvard Business Review, Good Housekeeping.

"Żniwa w Paryi" – Warsztaty na Szlaku Rzemiosła, są kontynuacją rozpoczętych Sianokosami w gospodarstwie Paryja imprez okołorolniczych na Pogórzu, wpisują się w roczny cykl prac na roli.Jest to próba przeniesienia ze skansenów, w rodzimy krajobraz kultury i tradycji związanej z pracami polowymi. Bo, gdzie jak nie w sercu pogórzańskiej – rolniczej wsi, w środku lata usłyszysz chrzęst koszonego zboża czy głos przepiórki uciekającej z ostatniego pokosu.

Sprzed Muzeum Etnograficznego w Tarnowie wyruszył w czwartek rano XIII Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów. Jego uczestnicy przez cztery dni będą podróżować po Małopolsce, odwiedzając miejsca zagłady Romów z czasów II wojny światowej i propagując kulturę romską.