Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Serca Hindusów podbija w ostatnim czasie serial „Bose”, poświęcony narodowemu bohaterowi Indii. Przy okazji mieszkańcy Delhi, Bombaju czy Kalkuty mogą nacieszyć oczy urodą Tarnowa i Brzeska. Bo to właśnie u nas kręcono część scen do produkcji. Goście z Indii byli pod wielkim wrażeniem naszej gościnności i profesjonalizmu.

Poeta i prozaik Krystian Janik już niebawem zadebiutuje powieścią kryminalną. Dzieło ma nosić tytuł „Pomsta. Opowieść z dziejów miasta Tarnowa”, zaś jego akcja będzie się rozgrywać na początku XVIII wieku. Co skłoniło autora dwóch tomów poetyckich do napisania kryminału?

Jeśli zaboli Cię ząb w nocy czy też w święta i w weekend a mieszkasz lub przebywasz w Małopolsce (Krakowie, Zakopane, Oświęcimiu, Krynicy czy Nowym Sączu) to pomoc stomatologiczną dostaniesz tylko w… Tarnowie.

Ponownie można podziwiać panoramę Tarnowa z wieży ratuszowej.

Dyrektor tarnowskiego Muzeum Okręgowego deklaruje, że jeszcze w tym roku wymieniona zostanie szyba, która znajduje się nad tak zwanym "dołem złoczyńców" na tarnowskim Rynku. Przypomnijmy, do uszkodzenia pancernej, szklanej pokrywy doszło blisko 6 lat temu. Choć sprawca został zatrzymany i sąd wymierzył karę, to zdaniem Andrzeja Szpunara, był problem z odzyskaniem środków na wymianę szyby.

Na liczbę pięciuset śmiałków szacowana jest liczba osadników, którzy zechcieli związać swoje życie z nowo powstałym Tarnowem. Miasto było średniej wielkości – porównywalne z Sandomierzem, rzadziej z Pilznem.

Miejska Biblioteka Publiczna przymierza się do stworzenia miejsca, w którym książkę będzie można przeczytać przy dobrej kawie.

Biblioteka przejmie lokal pod swoja główną siedzibą, w którym kiedyś znajdował się sklep spożywczy. 

Gdzie lokować strategiczne dla miasta inwestycje? Jak wygląda geologiczna budowa Tarnowa? Co możemy „napotkać” pod ziemią w granicach miasta? Dlaczego przebudowa wiaduktów kolejowych w Tarnowie trwa tak długo? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi udzieli dr inż. Tomasz Bardel. Gość kolejnego seminarium naukowego Działu Badań Naukowych PWSZ, zaplanowanego na poniedziałek, 19 lutego, dokonał pierwszej od ponad 70 lat dokładnej analizy geologicznej terenów Tarnowa.

Serca, serduszka, roześmiane amorki – do Święta Zakochanych coraz bliżej.

Archiwalne