Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Dobre wiadomości dla tych, którzy lubią ślizgać się na łyżwach. Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje już od najbliższego weekendu uruchomić lodowisko przy ulicy Wojska Polskiego. Już teraz mrożona jest pierwsza warstwa lodu, tak by do soboty tafla miała odpowiednią grubość.

Porównywany jest do Schindlera ale niewiele osób o nim słyszało. Powstał film dokumentalny o Juliusu Madritschu - Austriaku, który uratował kilkuset Żydów. Zatrudniał ich w fabrykach, które szyły mundury dla niemieckiego wojska w Krakowie, Bochni i Tarnowie.

Groby wojenne z I wojny światowej na cmentarzu żydowskim w Tarnowie odnowione. Prace wykonano w ramach remontu prowadzonego na tej nekropolii.

To pomysł młodzieży z V LO w Tarnowie i ich anglisty Marcina Zaroda. Dziś promocja w szkole i na fb.

Chodzi o propagowanie od niedawna dostępnych rowerów miejskich, w stroju nie tylko kolarskim, ale i w codziennym ubraniu, a nawet garniturze czy sukience.

Od grudnia zarówno FlixBus jak i koleje polskie i niemieckie wprowadzają nowe połączenia łączące Tarnów ze stolicą Niemiec. Tym sposobem, decydując się na „citybreak” w Tarnowie będzie można wybrać najlepszą ofertę spośród kilku przewoźników autokarowych. Albo skorzystać z komunikacji szynowej…  

Co roku w podtarnowskiej Zabawie 18 listopada - obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W miejscu gdzie znajduje się jedyny w Europie Pomnik Ofiar Wypadków Drogowych spotykają się politycy, samorządowcy ale także specjaliści w zakresie ruchu drogowego i osoby, które straciły bliskich w wypadkach drogowych.

55-lecie działalności świętuje w tym roku Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. Z okazji jubileuszu grupy oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w sali widowiskowej Centrum Sztuki Mościce zaplanowano koncert. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 18 listopada. Początek o godz. 16.00.

Budynek siedziby spółki od stulecia odzyskania niepodległości jest podświetlony na biało-czerwono. - Chcieliśmy podkreślić znaczenie tej rocznicy w mieście, które odzyskało niepodległość jako pierwsze w kraju – tłumaczy prezes spółki dr Tadeusz Rzepecki.

Tylko do końca listopada w tarnowskim muzeum okręgowy można zobaczyć dokument, który potwierdza pierwszeństwo Tarnowa w odzyskaniu niepodległości.

Blogerzy, youtuberzy i wszyscy, którzy chcą uchodzić w sieci za opiniotwórczych, nie wpływają na wybory turystów - wynika z badania przeprowadzonego przez londyńskie targi World Travel Market.

Archiwalne