Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnów to miasto o wielowiekowej historii sięgającej początkami czasów piastowskich. Nic dziwnego, że turyści znajdą tu wiele wyjątkowych miejsc i atrakcji. Zobaczcie, co warto zobaczyć w Tarnowie.

Osiem medali przywiozły z Mistrzostw Polski Cheerleaders dziewczęta ze studia tańca "Honorata" w Tarnowie!

Taka nazwę otrzymało rondo przy zbiegu Alei Jana Pawła II i ulicy Błonie. Nadanie nazwy wiąże się z przypadającą w tym roku 95. rocznicą Odzyskania Niepodległości.

Najstarszy w Polsce spichlerz już otwarty po remoncie w Ryglicach. W przyszłości będzie to centrum koncertowe. Data powstania budowli datowana jest na 1757 rok. Podczas trwającego blisko dwa lata remontu wymieniono dach, a także przeprowadzono konserwacje i renowacje ścian, fundamentów oraz piwnic.

Organizowanie dużych, międzynarodowych imprez sportowych i gospodarczych to jeden z powodów wzrostu wartości marki Polski – uważa Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Według analityków z firmy Brand Finance, polska marka jest warta niemal 500 mld dolarów, co daje nam 20. miejsce na świecie. Może być jeszcze lepiej dzięki deklarowanym chęciom organizowania kolejnych imprez sportowych oraz tegorocznemu światowemu szczytowi klimatycznemu ONZ, który odbędzie się w Warszawie.

Przyszły papież był raz w diecezji tarnowskiej, dokładnie 10 lat temu. Pamięć o tym wydarzeniu jest podtrzymywana w Szczepanowie a zostanie przypomniana podczas majowego odpustu. W audycji opowiedział o tym kustosz sanktuarium ks. Władysław Pasiut.

Osoby niepełnosprawne z regionu mogą pokazać swoją twórczość szerszej publiczności. W Tarnowie rozpoczęła swoją działalność Galeria Twórczości Osób Niepełnosprawnych 'Aniołowo".

Tarnowskie restauracje, które wyraziły chęć uczestnictwa w obchodach związanych z Dniem Przyjaźni Polsko Węgierskiej, zapraszają, oferując specjalnie przygotowane na tą okazję menu potraw węgierskich oraz inne atrakcje związane z tematyką węgierską

Jest szansa na współpracę Instytutu Sztuki tarnowskiej PWSZ z Akademią Sztuk Pięknych w Weronie, jednej z najstarszych uczelni artystycznych na świecie. Planuje się m.in. organizację wspólnych plenerów dla studentów obu uczelni.

Podobnie, jak w latach ubiegłych tak i tym razem Tarnów promował się obok
Krakowa i Zakopanego na wspólnym stoisku Małopolski w ramach stoiska
narodowego organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Tarnów kusił
"ciepłem", preclem oraz taninówką. Dla zwiedzających przygotowano
niemieckojęzyczne foldery, mapki i ulotki.

Archiwalne