Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje, że blisko 57-kilometrowy fragment autostrady A4 pomiędzy Szarowem a Tarnowem w woj. małopolskim zostanie dopuszczony do ruchu przed końcem tego roku.

Mieszkaniec podtarnowskich Siedliszowic podczas spaceru znalazł w korycie rzeki kości zwierzęcia, które najprawdopodobniej pochodzą sprzed 40 tysięcy lat.

Jak wpływ ma ruch turystyczno - religijny na rozwój regionu i czy pielgrzymowanie to forma turystyki – o tym będą mogli usłyszeć uczestnicy konferencji naukowej 'Turysta – Pielgrzym".

W dniach 18-19 września w restauracji "Missterium" w Wojniczu obędą się warsztaty kulinarne "Wiem co je moje dziecko! Wiem co je moja rodzina!"

"Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę..." ...to hasło tegorocznej akcji Sprzątania Świata, która odbędzie się w dniach 14-16 września. Polega ona na zbieraniu porzuconych odpadów i przekazaniu ich na bezpieczne wysypisko lub do powtórnego wykorzystania.

11 września odbyła się konferencja poświęcona wdrażaniu polskiego systemu informacji turystycznej oraz nowej odsłonie kampanii zagranicznej i badaniom jej skuteczności. Działania prowadzone są przez Polską Organizację Turystyczną w ramach unijnego projektu "Promujmy Polskę Razem". W konferencji wzięli udział także przedstawiciele miast i regionów, którzy przedstawili stan zaawansowania prac związanych z wprowadzaniem nowoczesnej technologii w centrach informacji turystycznej.

O wspolne środki na stworzenie sieci kilkudziesięciukilometrowych szlaków ubiegają się region brzeski, tarnowski i dąbrowski.

Nowy Targ, Nowy Sącz i Tarnów to miasta w woj. małopolskim, które aspirują do utworzenia lotnisk obsługujących regularne połączenia lotnicze małymi samolotami - poinformował wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela. W poniedziałek odbyło się seminarium poświęcone rozwojowi lotnisk w Małopolsce. Uczestniczyło w nim kilkudziesięciu samorządowców, przedstawiciele małopolskich urzędów: marszałkowskiego i wojewódzkiego, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, 8 Bazy Lotnictwa Transportowego, aeroklubów oraz urbaniści.

W tarnowskim Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej modlimy się za wszystkich doświadczonych cierpieniem, samotnością, bezradnością. Blisko Piety dziękujemy za łaskę wyniesienia do chwały ołtarzy Sługi Bożego Jana Pawła II, prosimy o dar zgody narodowej i łaski potrzebne każdemu z nas i naszym bliskim - mówi proboszcz ks. Stanisław Salaterski.

W sobotę oraz w niedzielę (8 i 9 września) po raz 18.odbędzie się w Tarnowie, Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skamieniałości i Biżuterii. Podczas imprezy będzie można zobaczyć i nabyć ciekawe eksponaty z całego świata.

Archiwalne