Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

I miejsce w plebiscycie "Wielkiego Odkrywania Małopolski 2009" w kategorii baza noclegowa, III miejsce w ogólnopolskim konkursie "Mister Camping 2009" (w poprzednich latach wielokrotnie wyróżniany), odznaka honorowa Ministra Sportu i Turystyki "za zasługi dla turystyki" dla właściciela p. Andrzeja Ciszka to laury dla tarnowskiego campingu nr 202, kat. *** "Pod Jabłoniami".

Obecnie opracowywana jest koncepcja wizualizacji budynku i jak najlepszego zagospodarowania otaczającej go przestrzeni.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie w 215. rocznicę urodzin gen. Józefa Bema i 80. rocznicę sprowadzenia prochów Generała do Tarnowa, przygotowało wystawę planszową "Tarnów miasto generała Józefa Bema", którą prezentowano publiczności na płycie tarnowskiego Rynku.

Turyści, oprócz poznawania uroków wsi, mają możliwość spróbowania m.in. dań regionalnych i nalewek przygotowywanych na bazie ziół. Większość gospodarstw ma także ofertę zabiegów odnowy biologicznej na bazie kuracji ziołowych - m.in. kąpieli oraz aromaterapii.

W programie prelekcja o projekcie budowy repliki średniowiecznego grodu we wsi Oleśnica oraz sprawy organizacyjne związane z przynależnością do bractwa.

Polski Związek Motorowy przyznał organizację finału Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu, Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółce Akcyjnej. Zawody odbędą się 4 września 2010 na Stadionie Miejskim w Tarnowie.

Dziś w Czorsztynie - ubiegłorocznym laureacie plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski odbyły się małopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki.

Zakończyły się właśnie 2 imprezy studyjne dla przedstawicieli mediów branżowych i ogólnopolskich a także dla branży turystycznej w Tarnowie i na ziemi tarnowskiej.

Najlepszymi wizytówkami Tarnowa są, zdaniem tarnowian - rynek z ratuszem i starówka (50,27%) oraz żużel i Unia Tarnów a także Góra Św. Marcina.

W związku z małopolskimi obchodami Światowego Dnia Turystyki, w dniach 9 i 10 października (piątek i sobota) Tarnowskie Centrum Informacji przygotowało dla mieszkańców i turystów specjalną ofertę.
W tych dniach wszystkie artykuły (mapy, atlasy, przewodniki, pamiątki) można zakupić 10% taniej!

Serdecznie zapraszamy!

Archiwalne