Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Spod katedry wyruszyła dzisiaj, 17 sierpnia, 34. Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Pątnicy mają do pokonania ok. 230 kilometrów. Na Jasną Górę dotrą po dziewięciu dniach wędrówki 25 sierpnia. Szacowana liczba uczestników to ok. 7 tys. osób. 

Trwające w Tarnowie Forum Gospodarcze Polonii Świata zgromadziło dzisiaj, 22 lipca, niemal 130 gości z 23 krajów. Jak podkreślają jego uczestnicy, tego typu impreza jest okazją do nawiązania bezpośrednich, międzynarodowych kontaktów biznesowych. Aby w przyszłości ten kontakt ułatwić, podpisano porozumienie o współpracy między Polską Izbą Przemysłowo – Handlową a Polish American Builders Association. 

W Sanktuarium Matki Boskiej Tuchowskiej trwa Wielki Odpust Tuchowski. Jest to miejsce, którego rokrocznie przybywa tysiące pielgrzymów z Polski i ze świata, aby u stóp Matki wypraszać łaski i dziękować za te dotychczas otrzymane. Dziś pielgrzymują tam emeryci, renciści, żołnierze i kombatanci, a także grupy modlitewne Ojca Pio. Jak będą wyglądały wtorkowe obchody, o tym o. Bogusław Augustowski, kustosz Sanktuarium.

Od dziś, 16 czerwca, w foyer tarnowskiego teatru można oglądać wystawę prac projektowych studentów Politechniki Krakowskiej biorących udział w konkursie. Prace koncepcyjne dotyczyły trzech budynków użyteczności publicznej w Tarnowie. Podczas wernisażu wręczono nagrody i przyznano wyróżnienia. 

Tradycyjnie w Wielką Środę ulicami Tarnowa przejdzie Droga Krzyżowa. Nabożeństwo rozpocznie się 23 marca o godz. 20.00 na tarnowskim Rynku.

Już dzisiaj bardzo gorąco zapraszamy na Tarnowski Jarmark Świąteczny organizowany w dniach 19 - 22 grudnia! 

Chanuka to żydowskie święto, trwające osiem dni, na pamiątkę cudownego wydarzenia, jakie miało miejsce podczas powstania Machabeuszów w II wieku przed naszą erą. W Tarnowie, po kilkudziesięcioletniej przerwie spotkanie chanukowe odbyło się w 2001 roku. W tym roku zaplanowano je 9 grudnia o godzinie 17.00. Na spotkanie pod bimą zapraszają Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej oraz Fundacja Antyschematy 2. 

Zapalenie chanukowej świeczki zapowiedzieli organizatorzy trzeciej odsłony Święta Chanuki w Tarnowie. Uroczystość odbędzie się pod tarnowską Bimą w środę, 9 grudnia. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 17.00.

Tradycyjny barszcz czy kiełbasa z musztardą limonkową? W piątek dowiemy się czy tarnowianie postawią na tradycję czy raczej na finezję. Centrum Handlowe Świt organizuje akcję „Świąteczny Smak Tarnowa”. Poza konkursami oraz atrakcjami dla dzieci i dorosłych, będzie także tysiąc porcji karpia do rozdania.

W Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów „Miejsce przyjazne maluchom” w 10 jubileuszowej edycji akcji. Wśród 49 laureatów spoza samego Krakowa znalazło się również Tarnowskie Centrum Informacji. Akcja „Miejsce przyjazne maluchom” po raz pierwszy zorganizowana została w 2006 roku i obejmowała tylko Kraków, natomiast w 2012 r. została rozszerzona o całą Małopolskę.