Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Miejsce Obsługi Rowerzystów w Glowie już działa. To jeden z wielu nowoczesnych punktów, które powstają w ramach realizowanego przez województwo projektu „Zintegrowana sieć tras rowerowych w Małopolsce”. A wszystko z myślą o mieszkańcach Małopolski i gościach naszego regionu, którzy coraz chętniej przesiadają się na rowery. W Tarnowie w siedzibie Centrum Sztuki Mościce odbyła się konferencja rowerowa, a następnie przedstawiciele różnych regionów, związani z turystyką rowerową, jak również sami Tarnowianie trasą VeloDunajec przejechali rowerami do Miejsca Obsługi Rowerzystów w Glowie.

W ramach Ogólnopolskiej Konferencji Turystycznej "Turystyka w Polsce - perspektywy i wyzwania" w Tarnowie w Centrum Sztuki Mościce odbyła się konferencja rowerowa, w której uczestniczyli przedstawiciele różnych regionów Polski związanych z branżą turystyczną, a przede wszystkim z turystyką rowerową. 

Ta wiadomość usatysfakcjonuje zarówno kibiców czarnego sportu, jak i zawodników oraz działaczy tarnowskiego klubu żużlowego, który może być spokojny o swoją przyszłość. Grupa Azoty zawarła bowiem umowę z Unią Tarnów Żużlową Sportową Spółką Akcyjną, na mocy której koncern chemiczny zostanie głównym partnerem, a co za tym idzie - wspierać będzie finansowo funkcjonowanie klubu przez najbliższe trzy lata.

Bardzo dobrze zaprezentowali się dwaj pięściarze Tigera Tarnów na odbywających się w Sokółce Mistrzostwach Polski Seniorów zdobywając złoty i brązowy medal. Damian Kiwior występujący w wadze do 69 kg w ładnym stylu wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Polski Seniorów, zaś Jakub Kras w wadze do 60 kg zdobył brąz.

Michał Derus wywalczył podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro srebrny medal w biegu na 100 metrów. Polak przegrał jedynie z Brazylijczykiem, Petrucio Ferreirą, który wynikiem 10,57 sekundy ustanowił nowy rekord świata.

Na podium szybowcowego Pucharu Polski ATTP stanęło trzech reprezentantów klubu Avia Tarnów. Dwa główne trofea w klasach Retro i Standard trafiły do Janusza Olszówki. Tomasz Świderski zajął kolejno drugie i trzecie miejsce, natomiast Renart Flądro był drugi w klasie Standard.

Zawodnicy marzyli o tym i starali się przez wiele lat. W końcu się udało. Wspinaczka sportowa została włączona do programu Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. A że Tarnów ze wspinaczki w świecie słynie i mamy czołowych medalistów, sportowcy już zmieniają treningi pod charakter Igrzysk.

To już oficjalne. Bartek Kapustka, wychowanek Tarnovii, został piłkarzem Leicester City. Dzisiaj, 3 sierpnia, angielski klub potwierdził transfer 19-latka. 

Mieszkańcy Pogórskiej Woli kibicowali reprezentacji Polski oraz jej pomocnikowi w remizie strażackiej. Właśnie tam odbyła się skromna uroczystość powitania lokalnego bohatera.

 

- Przesympatyczny chłopak, głowa mu się nie grzeje. Cały czas mamy dobry kontakt. Przyjeżdża do nas, do Tarnovii, dość często. Czasem rozda dyplomy, przywiezie piłkę z autografami... - opowiada Interii Krzysztof Świerzb, pierwszy trener Bartosza Kapustki, odkrycia pierwszego meczu Polaków z Irlandią Północną (1-0) w Euro 2016.

Archiwalne