Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

GDDKiA złożyła wnioski o dopuszczenie do użytkowania blisko 60 kilometrów autostrady na wschód od Szarowa - dowiedziała się "Gazeta Krakowska". Dokumenty trafiły już do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Krakowie. Odbiory i kontrole rozpoczęła także straż pożarna.

Do końca roku powinna być oddana do użytku autostrada Kraków - Tarnów. Jeszcze miesiąc temu zapowiadano, że nastąpi to pierwszego listopada.

Nowe znaki, nowe sposoby ich ustawiania oraz ponumerowanie węzłów na autostradach i trasach ekspresowych - takie zmiany, według ustaleń naszego reportera Pawła Świądra, pojawią się w Polsce już w przyszłym roku. Założenia w tej sprawie, potrzebne do wydania odpowiednich rozporządzeń, za kilkanaście dni trafią do Ministerstwa Transportu.

Hiszpańska firma Dragados zbuduje 13-kilometrowy odcinek autostrady A4 od węzła Wierzchosławice do węzła Krzyż pod Tarnowem w Małopolsce.

Pierwszy z trzech pozostałych odcinków autostrady A4 między Niepołomicami a Tarnowem ma już swojego wykonawcę. Niedługo podpisane zostaną kolejne umowy. Drogowcy szacują, że cała trasa będzie otwarta wiosną 2012 roku.

Województwo małopolskie będzie walczyło o wybudowanie drogi ekspresowej na południe Europy.

Unia w połowie dofinansuje budowę drogi łączącej autostradę A4 z drogą wojewódzką 977 w okolicach Tarnowa. Inwestycja, która będzie kosztować ponad 91 mln zł będzie gotowa pod koniec 2010 roku.

Eksperci w ponad dwudziestu referatach przedstawią najnowsze prawne, techniczne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania drogownictwa miejskiego.

GDDKiA przekonuje, że odcinek autostrady A4 między Krakowem a Szarowem będzie gotowy pod koniec września. Inżynierowie pracujący przy jej budowie rozwiewają nadzieje kierowców: realny termin to grudzień

Ławeczki parkowe dookoła nowego klombu, ozdobne drzewa i krzewy, deptaki, nowe drogi i ogrodzenia, stylowe oświetlenie. Tak już w przyszłym roku ma wyglądać centrum Pleśnej.

Archiwalne