Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Popularne wyzwanie internetowe przyciąga graczy na najstarszy tarnowski cmentarz. Nie wszystkim tarnowianom odwiedzającym groby bliskich takie zachowanie się podoba.

Mark Zuckerberg uzależnia przyszłość Facebooka od rozwoju rozszerzonej rzeczywistości. Technologia polega na nakładaniu cyfrowych obrazów na rzeczywistym świecie. Sztandarowym przykładem jej wykorzystania są filtry w aplikacji Snapchata.

Najdłuższy szlak europejski przechodzi przez Tarnów?

W drewnianym kościółku „na Terlikówce” znajduje się renesansowy obraz św. Trójcy namalowany w typie „Tronu Łaski” z napisem w języku hebrajskim a Bóg Ojciec, ma u lewej ręki 6 palców czyli tyle ile dni stworzenia świata?

W centrum Tarnowa mamy punkt widokowy? Na wieżę tarnowskiego ratusza, za opłatą, można wejść i podziwiać panoramę Tarnowa a także Pogórza, a przy odrobinie szczęścia nawet Tatry?

W swojej pracy dyplomowej Angelika Kurowska opracowała koncepcję architektoniczną Centrum Dialogu Kultur w Tarnowie. Główne decyzje projektowe wynikają ze zrozumienia zjawiska współistnienia kultur.

Przez kilka lat w wolnym czasie próbował odtworzyć historyczny wygląd Klasztoru Bernardynów w Tarnowie. Efekt jest imponujący. Architekt Rafał Nijak wykonał komputerową rekonstrukcję jednej z najpotężniejszych tarnowskich budowli.

Zgodnie z legendą istniał tunel łączący tarnowską starówkę (klasztor Bernardynów)  z zamkiem na Górze św. Marcina? Skąd taka historia i czy tunel był rzeczywiście?

"Kiedy przyjdzie wiosna?" to jedno z częstszych pytań, które zadajemy sobie w marcu, wyczekując z utęsknieniem słonecznych dni i pierwszych pąków na drzewach. Odpowiedź zna Marcin Nowak, autor kanału geograficznego "Motyl i Globus".

W tarnowskim muzeum znajduje się najwyższy (ponad pół metra) zachowany w zbiorach polskich kielich o nazwie „flet z herbami Pogoń i Szreniawa”?