Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Poland somehow manages to remain affordable and relatively under-visited. Sure, Kraków grabs the crowds, but you can explore here for less than in Prague or Berlin.

Chodzi o trzy drewniane rzeźby Józefa Wilkonia, które w okresie wakacyjnym były atrakcją centrum miasta. Drewniane zwierzaki za kilkanaście dni przeniesione zostaną do cieplejszego i bezpieczniejszego miejsca.

Fundacja „Trasa dla Bobasa” zaprasza do rozwiązania tych i wielu innych zagadek w czasie rodzinnej wycieczki do muzeum!

Herbata Tarninówka oraz tarnowskie korale wybrane spośród miejscowych pamiątek.

W wieku 92 lat w Krakowie zmarł prof. Bronisław Chromy – rzeźbiarz, medalier i malarz - podał Urząd Miasta Krakowa. Był autorem pomników i rzeźb plenerowych w miastach całej Polski, współzałożycielem Piwnicy pod Baranami.

…Zdarzają się jednak pomysły niekonwencjonalne. Wśród nich autorki wymieniają m.in. minitermoforek z Tarnowa z napisem „Ciepło z Tarnowa”...

Wyróżnienie w konkursie Kryształy PR w kategorii „Najlepszy wizerunek w mediach społecznościowych”, organizowanym w ramach XIV Ogólnopolskiej Konferencji „PR w samorządzie i administracji państwowej”, otrzymał Urząd Miasta Tarnowa. Oznacza to, że profile miasta Tarnowa w social mediach znalazły się w pierwszej piątce w kraju wśród profili prowadzonych przez samorządy i instytucje państwowe.

We wrześniu krakowskie lotnisko obsłużyło 545 835 pasażerów. Jest to wynik o 16 procent lepszy (ok. 76,5 tysiąca dodatkowych pasażerów) niż we wrześniu 2016 roku. W minionym miesiącu odnotowano łącznie 4238 startów i lądowań tj. o 12 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego obsługa hotelu zostawia na waszych poduszkach czekoladki? Z pewnością myśleliście, że to miły gest i... mieliście rację, jednak ta słodka niespodzianka ma bardzo długą historię.

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w niektórych hotelach nie ma pokoju 420? Po 419 występuje od razu pokój nr 421 lub... 419 + 1. Chociaż nie jest to powszechne i uznawane na całym świecie, to niektórzy właściciele hoteli, wolą się zabezpieczyć. Przed czym?