Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Podobnie jak w ubiegłym roku, także i w tym sezonie letnim, organizowane będą w Tarnowie bezpłatne spacery dla turystów. W towarzystwie przewodnika będzie można zwiedzić nie tylko zabytki tarnowskie i katedrę, ale też malowaną wieś Zalipie oraz Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. Pojawią się także akcenty związane ze 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Najstarszy w Polsce, działający, ręcznie nakręcany zegar ratuszowy, który znajduje się w Tarnowie, znów poprawnie odmierza czas. W ostatnich miesiącach jego nakręcanie było utrudnione, bo awarii uległy schody prowadzące na szczyt wieży ratuszowej.

Konkurs rozpocznie się 19 marca w tarnowskim Muzeum Etnograficznym.

Serca Hindusów podbija w ostatnim czasie serial „Bose”, poświęcony narodowemu bohaterowi Indii. Przy okazji mieszkańcy Delhi, Bombaju czy Kalkuty mogą nacieszyć oczy urodą Tarnowa i Brzeska. Bo to właśnie u nas kręcono część scen do produkcji. Goście z Indii byli pod wielkim wrażeniem naszej gościnności i profesjonalizmu.

Poeta i prozaik Krystian Janik już niebawem zadebiutuje powieścią kryminalną. Dzieło ma nosić tytuł „Pomsta. Opowieść z dziejów miasta Tarnowa”, zaś jego akcja będzie się rozgrywać na początku XVIII wieku. Co skłoniło autora dwóch tomów poetyckich do napisania kryminału?

Jeśli zaboli Cię ząb w nocy czy też w święta i w weekend a mieszkasz lub przebywasz w Małopolsce (Krakowie, Zakopane, Oświęcimiu, Krynicy czy Nowym Sączu) to pomoc stomatologiczną dostaniesz tylko w… Tarnowie.

Ponownie można podziwiać panoramę Tarnowa z wieży ratuszowej.

Dyrektor tarnowskiego Muzeum Okręgowego deklaruje, że jeszcze w tym roku wymieniona zostanie szyba, która znajduje się nad tak zwanym "dołem złoczyńców" na tarnowskim Rynku. Przypomnijmy, do uszkodzenia pancernej, szklanej pokrywy doszło blisko 6 lat temu. Choć sprawca został zatrzymany i sąd wymierzył karę, to zdaniem Andrzeja Szpunara, był problem z odzyskaniem środków na wymianę szyby.

Na liczbę pięciuset śmiałków szacowana jest liczba osadników, którzy zechcieli związać swoje życie z nowo powstałym Tarnowem. Miasto było średniej wielkości – porównywalne z Sandomierzem, rzadziej z Pilznem.

Miejska Biblioteka Publiczna przymierza się do stworzenia miejsca, w którym książkę będzie można przeczytać przy dobrej kawie.

Biblioteka przejmie lokal pod swoja główną siedzibą, w którym kiedyś znajdował się sklep spożywczy. 

Archiwalne