Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Ponad 21 mln zł przeznaczą władze Tarnowa na projekty związane z rewitalizacją centrum miasta. Miasto pozyskało na ten cel ponad 13,5 mln zł unijnego dofinansowania. Prace remontowe będą prowadzone w obrębie zabytkowego rynku i na przyległych do niego ulicach.

…Jako pozytywny przykład wykorzystania zabytkowego tramwaju radny Róg podaje Tarnów. - To miasto o podobnych tradycjach tramwajowych co Bydgoszcz. 

Kraków, Wrocław, Gdańsk – utarło się, że to jedne z ładniejszych miejsc w Polsce. Ale nie tym razem. Japońskie Stowarzyszenie Biur Podróży za najbardziej urzekające miejsce w naszym kraju uznało… maleńką wieś w Małopolsce.

Tarnowskie kawiarnie i restauracje bywają najróżniejsze: włoskie, polskie czy serwujące kuchnię nowoczesną. Wszystkie mają jednak cechę wspólną - serwują doskonałe jedzenie, kawę i wino! Zobacz 10 najlepszych lokali w Tarnowie w które podbiły serca użytkowników TripAdvisora!

Stowarzyszenie „Cyfrowa Galicja”, prowadzące Tarnowsko-Galicyjską Bibliotekę Cyfrową, m.in. dzięki dofinansowaniu z budżetu Tarnowa i prowadzonej przez Stowarzyszenie digitalizacji, znacznie zwiększyło zasób obiektów dostępnych w cyfrowej formie.

Berliński ZTM w duecie z adidas Originals zaprezentowali pierwsze na świecie buty z biletem na komunikację miejską. Limitowana seria trafi do sprzedaży 16 stycznia. Właśnie poznaliśmy szczegóły projektu.

Każdy z nas wie, że Małopolskę i jej bogatą kulturę najlepiej poznawać osobiście. Jednak już niebawem podziwianie zabytkowych przedmiotów czy czytanie wyjątkowych dzieł na temat Małopolski będzie jeszcze bardziej dostępne za pomocą sieci. W tym roku instytucje kultury Województwa Małopolskiego będą realizować bowiem kilka wyjątkowych projektów dofinansowanych ze środków unijnych.

W kościele O. Bernardynów, w centrum miasta, albo w kościele w dzielnicy Mościce jeszcze do 2 lutego oglądać można ruchome szopki. U "Bernardynów" z elementami Tarnowa, a w Mościcach jedna z większych tego typu w Polsce.

Do końca stycznia w Tarnowie można podziwiać dekoracje świąteczne. Natomiast kilkanaście minut od Tarnowa w miejscowości Łęg Tarnowski, zobaczyć można największą iluminację świetlną w okolicy. Posesję przy ul. Zamościa 78 będzie można oglądać codziennie do 1 lutego w godz. 16-18 

Centrum Sztuki Mościce zaprasza dzieci i młodzież do udziału w warsztatach Miasto-Gra. Efektem zajęć będzie gra planszowa, stworzona w oparciu o znane tarnowskie miejsca i postaci. Warsztaty są częścią programu Bon Kultury.

Archiwalne