Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Od 1 października Tarnowskie Centrum Informacji będzie czynne:

poniedziałek - piątek 8.00-18.00
sobota - niedziela 9.00-17.00

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie ruszył nabór do projektu pt. „Od szkolenia do zatrudnienia- YEI”.

Coraz więcej płatnych usług czy może większa wygoda i przepych? Jeszcze większe samoloty czy wręcz odwrotnie? Opowiadamy w jakim kierunku będzie zmierzać rynek podróży lotniczych.

W przyszłym roku LOT planuje zwiększenie częstotliwości na swoich najpopularniejszych trasach do USA. Możliwe są też dodatkowe loty z Krakowa do Chicago.

W poniedziałek ruszyła sprzedaż biletów na loty linii Joon – taniego przewoźnika Air France, którego adresatem mają być tzw. millenialsi. Pierwsze loty planowane są na 1 grudnia.

W weekend we Włocławku odbyły się ostatnie zawody rozgrywane w ramach Balonowego Pucharu Polski.  Zwycięzcą tegorocznej edycji Balonowego Pucharu Polski został Mateusz Rękas, reprezentant Mościckiego Klubu Balonowego.

Prędkość maksymalna, którą może rozwinąć motocykl to 100 kilometrów na godzinę. Przy 40-litrowym baku czas lotu wynosi około godziny - tłumaczy Marcin Karwat z firmy Skynamo z podtarnowskiego Wojnicza.

W Ohio trzy miasta: Youngstown, New Castle i Niles droczą się od lat, któremu z nich przypada zaszczyt bycia miejscem narodzin słynnej wytwórni filmowej Warner Brothers. Krasnosielcu, skąd wywodzi się trzech z czterech braci założycieli, do ukazania się mojej książki w 2011 roku nikt o tym nie wiedział. Laupheim, małe miasteczko w Wirtembergii, na każdym kroku podkreśla, że właśnie z tej miejscowości wywodzi się założyciel wielkiego hollywoodzkiego studia Universal, Carl Laemmle. Tymczasem w Tarnowie i okolicach nikt nie wie, że to nie dzięki Laemmlemu z Laupheim, lecz byłemu tarnowianinowi Markowi M. Dintenfassowi te dwa medialne giganty dzisiaj nadal istnieją i prosperują….

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego zaprasza 2 października wszystkich hotelarzy z regionu małopolskiego na spotkanie, które odbędzie się w hotelu Kossak. Wydarzenie jest adresowane do właścicieli i dyrektorów hoteli, również niezrzeszonych w IGHP.

Co tak naprawdę przeciętny tarnowianin wie o Górze św. Marcina, dominującej (384 m.n.p.m.) nad miastem? Prawdę mówiąc- niewiele. Przede wszystkim to, że jest górą.

Archiwalne