Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Piękny sukces młodziutkiej tarnowianki. Justyna Walaś w Albenie sięgnęła po tytuł mistrzyni świata kadetek w boksie.

Wszystkiego najlepszego! Dziś Światowy Dzień Turystyki! Z tej okazji Komisja Europejska chwali się wynikami turystyki na Starym Kontynencie.

Twój pociąg spóźnił się ponad godzinę? Masz prawo do częściowego zwrotu ceny biletu – tak orzekł dziś Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. Zwrot należy się również jeżeli opóźnienie spowodowane jest tzw. siłą wyższą np. powodzią, huraganem itp.

Znakomita wiadomość prosto z Warszawy: wyłoniono nowy Zarząd Forum Informacji Turystycznej. W skład Zarządu weszli: Marcin Pałach (Tarnowskie Centrum Informacji) jako przewodniczący, Wojciech Dziąbek (Centrala Jurajskiej Informacji Turystycznej) jako wiceprzewodniczący, Barbara Zięba-Godula (Sieć Informacji Miejskiej InfoKraków), która zdobyła największą il. głosów - jako sekretarz, Małgorzata Rafał (Centrum Informacji Turystycznej w Białej Podlaskiej), Jacek Idzikowski (Polska Organizacja Turystyczna), Sylwia Mytnik (Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie) i Szymon Wiśniewski (Centrum Informacji w Toruniu). Walne zgromadzenie Forum odbyło się w poniedziałek (23 września) w Warszawie.

Zachęcając Państwa do głosowania poprzez Internet na Najlepszy Produkt Turystyczny prosimy na oddawanie głosów na następujące produkty z Małopolski:

  • Bukovina Terma Hotel Spa
  • Małopolska Wieś dla Seniorów
  • Trasa Pamięci - Fabryka Schindlera, Apteka pod Orłem, Ulica Pomorska – Kraków

Podczas odbywających się krajowych obchodów Światowego Dnia Turystyki połączonego z obchodami jubileuszu 50 lecia systemu informacji turystycznej w Polsce, na uroczystej gali w Teatrze Polski m w Warszawie wręczono nagrody w konkursie "Na najlepszy punkt informacji turystycznej w Polsce".

Osiem spektakli konkursowych zobaczą widzowie tegorocznego XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia. Obok teatrów z całego kraju Teatr im. Ludwika Solskiego zaprezentuje swoją premierę. Po praz pierwszy w szranki konkursowe stanie spektakl dyplomowy ze szkoły teatralnej oraz spotkanie z grupą nieinstytucjonalną. Festiwal potrwa od 21 do 30 września, a zakończy go gala finałowa podczas której zaprezentowana zostanie „Zemsta" z udziałem Cezarego Żaka, Wiktora Zborowskiego i Artura Barcisia.

Zapraszamy dziś (niedziela) do Restauracji "U JANA" (na Rynku) na godzinę 10.00 na degustację win australijskich.

Zapraszamy dziś (sobota) do Restauracji Winiarni LIPPÓCZY PINCE s.c. Sztyler i Hegedus, na godzinę 19.00 na „wieczór win węgierskich".

Jutro (niedziela) wina australijskie w Restauracji "U JANA", (na Rynku), godz.10.00

Zapraszamy dziś (piątek) do restauracji Hotelu "Willa Krzyska" na godz. 19.00 na „wieczór win rumuńskich i południowoamerykańskich”.

Jutro (sobota) wieczór win węgierskich w restauracji Winiarni LIPPÓCZY PINCE s.c. Sztyler i Hegedus, godz. 19.00

Archiwalne