Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Każdego roku 27 września obchodzimy Światowy Dzień Turystyki. W Małopolsce obchody organizowane są u laureata poprzedniej edycji Wielkiego Odkrywania Małopolski.

21 wrześnie odbyła się uroczystość wręczenia Złotych Formatów dla najlepiej promujących się miast i regionów.

Za pośrednictwem serwisu otoWakacje.pl, każdy może oddać głos na jego zdaniem najlepszą polską atrakcję turystyczną. Kto zwycięży w tym roku?

Tarnowska Jaskółka wyruszyła dziś przed południem w pierwszą swoją oficjalną podróż.

Na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podjął decyzję o odznaczeniu Adama Bartosza Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za działania na rzecz ochrony, zachowania i rozwoju tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych.

XI Rajd Patriotyczno - Turystyczny "Szlakami Żołnierzy Września 1939".

W ofercie TCI kolejny album o Tarnowie - „Piękne ślady wieków” (II edycja).

Miasto świętuje stulecie komunikacji. Dla uczczenia tej wspaniałej rocznicy tarnowskie MPK przygotowało dla mieszkańców sporo atrakcji. Oprócz oficjalnej uroczystości na Sali Lustrzanej będzie też niespodzianka dla wszystkich tarnowian.

To tylko niektóre z tajemniczych eksperymentów, jakie będzie można zobaczyć w Tarnowie w czasie zbliżającej się Małopolskiej Nocy Naukowców. Organizatorom chodzi o to, aby dzieciom i młodzieży przybliżyć zawód naukowca, jak i przekonać, że np. matematyka nie musi być trudna.

Firma Google przedstawiła wczesną wersję projektu Flight Search. Użytkownicy wyszukiwarki będą mogli dzięki niej wyszukiwać połączenia lotnicze i zarezerwować interesujące loty.

Archiwalne