Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Na razie – gdyż wyrok jest nieprawomocny, a adwokat rodziny ostatnich właścicieli Tarnowa zapowiada apelację.

Przypadające na przyszły rok stulecie tarnowskiego tramwaju zostanie uczczone w bardzo nietypowy, a jednocześnie atrakcyjny sposób.

Od 1 października 2010 r. do 30 kwietnia 2011 r. Tarnowskie Centrum Informacji będzie czynne:

poniedziałek – piątek: 8.00-18.00

sobota: 9.00-17.00

niedziela: nieczynne

 

Tarnowskie Centrum Informacji rozpoczyna drugi sezon spotkań edukacyjnych dla najmłodszych mieszkańców Tarnowa, celem spotkań jest edukacja turystyczna oraz promocja aktywnego spędzania czasu wolnego w Tarnowie i najbliższej okolicy.

W Małopolsce przybył kolejny szlak martyrologii Romów. Wiedzie od Muzeum Etnograficznego w Tarnowie poprzez Żabno, Borzęcin, Bielczę, Szczurową, gdzie Cyganie byli rozstrzeliwani przez hitlerowców, i kończy się w Auschwitz.

Małopolska Organizacja Turystyczna gorąco zachęca do udziału w ogólnopolskim konkursie na najlepszy produkt turystyczny w 2010 roku. Głosowanie rozpoczęło się w dniu 23 września i potrwa do 17 października br.

Tak odkrycie śladów cmentarza podczas budowy przejścia podziemnego przy ulicy Mickiewicza komentuje dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Adam Bartosz.

Mija 66. rocznica akcji 'Burza' i boju pod Jamną, uroczystości już w sobotę i niedzielę na Jamnej.

Tarnowskie Towarzystwo Przyjaciół Węgier poszukuje właśnie chętnych do nauki języka węgierskiego. Kurs ma również zapoznać mieszkańców miasta i okolic ze zwyczajami i codziennością tego narodu.

W tym tygodniu nagroda w postaci przewodnika „Tarnów i wokół Tarnowa” autorstwa W. Ziobro powędruje do p. Radosława z Elbląga.

Prawidłowa odpowiedź to Dom Florencki.

Archiwalne