Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Ryanair uruchomi dwie nowe trasy z Krakowa do Wenecji (Treviso) oraz Pescary.

210 tys. amerykańskich dolarów kosztowała polskich podatników ziemia, na której dokładnie 88 lat temu rozpoczęto budowę fabryki nawozów azotowych w podtarnowskim Świerczkowie?

Z basenu letniego znajdującego się przy al. Tarnowskich będzie można korzystać do niedzieli 4 września, a nie jak dotychczas do końca wakacji – poinformowali przedstawiciele Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na podium szybowcowego Pucharu Polski ATTP stanęło trzech reprezentantów klubu Avia Tarnów. Dwa główne trofea w klasach Retro i Standard trafiły do Janusza Olszówki. Tomasz Świderski zajął kolejno drugie i trzecie miejsce, natomiast Renart Flądro był drugi w klasie Standard.

Z cyklu „Warto zatrzymać się w hotelu w Tarnowie” (pisownia oryginalna):

„Niesamowity i klimatyczny hotel, położony w idealnej lokalizacji - blisko do centrum, a zarazem z dla od zgiełku miasta. Słowa uznania dla Pań na recepcji, służących pomocą w każdej chwili i w ogromnym stopniu wpływających na kapitalną atmosferę pobytu. Restauracja oferuje kuchnie jakiej dotąd nie smakowałem. Gratulacje dla kucharza za rybę - chyba miecznik. Obsługa restauracji – wyborna”

II wojna światowa zaczęła się w Tarnowie?

Zagraniczni inwestorzy, w tym azjatyckie fundusze, coraz częściej dostrzegają szanse, jakie daje polski rynek hotelowy. 

Bezpłatne oprowadzanie po Tarnowie oraz zwiedzanie katedry zostaną przedłużone do końca września

Lokalna turystyka to jeden z najczęściej poruszanych przez samorządy miast tematów w mediach społecznościowych

W Tarnowie mieszkał i pracował św. Szymon z Lipnicy? W 1465 roku był gwardianem w tarnowskim klasztorze O. Bernardynów. Urodził iw Lipnicy Murowanej ok 1435 r. a zmarł w Krakowie w 1482 roku. Został świętym w 2007 roku. Jego relikwie znajdują się m.in. w kościele w Mikołajowicach pod Tarnowem.

Archiwalne