Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Przez lata niszczał. Teraz będzie służył mieszkańcom Tarnowa, gminy Tarnów oraz przyjezdnym gościom. W otwarciu Dworu Prezydenckiego Cristal Park obiektu wzięło udział wiele znanych osób z miasta i regionu.

Minęło kilka miesięcy od wizyty i kolejny artykuł o Tarnowie, tym razem w magazynie pokładowym i na lotniskach oraz w spa na Ukrainie. Nakład 30 000 egz. z poczytnością ponad 270 000. Również po angielsku. Serdecznie dziękujemy Polskiemu Ośrodkowi Informacji Turystycznej w Kijowie w tym Olenie Bondarenko i dyr. Włodzimierzowi Szczurkowi.

Na przedmieściach Tarnowa coraz wyraźniej słychać skrzypienie kół wozu ciągnącego beczki z winem, dolatują też śpiew i radosne pląsanie bachantek oraz całego dionizyjskiego orszaku. Tak oto wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich miłośników wina – Wielkie Tarnowskie Dionizje. To już po raz trzeci w grodzie nad Watokiem odbędą się, trwające okrągły tydzień, spotkania z winami z całego świata oraz, towarzyszącym im, wybornym jedzeniem. Jak co roku wraz z „Gazeta Krakowską” (podziękowania za patronat medialny!) uczestniczyć będziemy w tym przedsięwzięciu…

W tym sporcie najważniejsza jest pogoda. Dlatego to właśnie latem baloniarze latają najczęściej. Na wysokości czterech kilometrów nad ziemią nie jest wtedy aż tak zimno, jak w innych porach roku. Zagrożeniem są za to burze, które mogą nadejść szybko i zupełnie niespodziewanie. Oby omijał je na swojej trasie tarnowianin, który powalczy o Puchar Gordona Bennetta.

W najbliższą niedzielę, 31 sierpnia, Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na ostatni już „Spacerek po Tarnowie”. Z doktorem Krzysztofem Moskalem wędrować będziemy śladami Jana Pawła II w Tarnowie.

28 sierpnia 1939 r. późnym wieczorem na dworcu kolejowym w Tarnowie doszło do zamachu bombowego, w wyniku którego zginęło 20 osób, a 35 zostało rannych. Zamachowcem okazał się przeszkolony przez Niemców bezrobotny mieszkaniec Bielska, Antoni Guzy.

Film "15 stron świata" w reżyserii Zuzanny Solakiewicz został nagrodzony na prestiżowym festiwalu w Locarno. Reżyserka pochodzi z Tarnowa.

Od 8 do 14 września w Tarnowie zagości Bachus – program III Wielkich Tarnowskich Dionizji jest naprawdę imponujący!

"III Wielkie Tarnowskie Dionizje” rozpoczną się w Muzeum Okręgowym w Tarnowie wernisażem wystawy przygotowanej przez Węgierski Instytut Kultury w Warszawie i Muzeum Okręgowe w Tarnowie: „W jak Węgry, W jak Wino. Wino i tradycje winiarskie na Węgrzech”.

W najnowszym numerze „Wiadomości Turystycznych” artykuł o nowych technologiach w informacji turystycznej, w tym dobre praktyki z Tarnowa „Nowe technologie przyszłością IT. Nadchodzą nowe czasy dla informacji turystycznej”. Klasyczne punkty informacji turystycznej odchodzą do lamusa. Dziś aby skutecznie walczyć o turystę, coraz częściej korzysta się z nowych technologii. Facebook, aplikacje mobilne i interaktywne strony internetowe z ciekawym kontentem skutecznie wypierają dziś mapki i ulotki o mieście.

Plany stworzenia takiego miejsca w okolicach Tarnowa ma stowarzyszenie artystów ZAiKS.Stowarzyszenie kupiło Pałac w ubiegłym roku za ponad 4 i pól miliona złotych od Politechniki Krakowskiej.

Archiwalne