Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tak swoją rzeźbę odsłoniętą właśnie w Mościcach w pobliżu tamtejszego dworca PKP opisuje jej autor, pochodzący z Tarnowa artysta Wilhelm Sasnal. Jak mówi – nawiązuje w ten sposób do czasów przed rokiem 89.

Bacówka L. Szot z Rajbrotu za produkt Brawuś z kómory otrzymała Grand Prix, przyznane przez profesjonalne jury, podczas Wielkiego Finału 6. edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku na Placu Wolnica w Krakowie.

Pod Krakowem i Nowym Targiem, koło Nowego Sącza oraz w Tarnowie można stawiać pierwsze kroki, by stać się pilotem samolotu.

Joanna Jałowiec: Jakie atrakcje Tarnowa i okolic są najchętniej odwiedzane przez turystów?

Marcin Pałach: Zarówno turyści indywidualni, jak i grupy najczęściej zwiedzają zabytkowe centrum miasta...

Tym razem zwycieżczynią konkursu została p. Malwina z Kadzielina. Prawidłowa odpowiedź brzmiała: Muzeum Etnograficzne w Tarnowie.

Gratulujemy!

Odgadnij co przedstawia fotografia i wygraj najnowszy przewodnik "Tarnów i wokół Tarnowa" W. Ziobro.

Spadek po Stadnickich pozostanie w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Tarnowskie muzeum nie będzie zwracać spadkobiercom rodu Stadnickich ich zbiorów. Wyrokiem sądu stały się one własnością Muzeum Okręgowego, tak zdecydował sąd.

Najstarszy, a zarazem jeden z najpiękniejszych nagrobków Starego Cmentarza w Tarnowie, doczekał się renowacji.

Prace konserwacyjne wykonali studenci Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dzieło było obiektem ćwiczeń studentów z Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Wróciło do Tarnowa po zakończeniu wystawy prac podyplomowych. Ks. Tadeusz Bukowski- dyrektor Muzeum mówi, że tryptyk był w złym stanie, konserwacja była niezbędna...

W piątej edycji pucharu świata we wspinaczce sportowej, zawodniczka Alpinus Azoty Tarnów Team Edyta Ropek wywalczyła wysokie czwarte miejsce. Tarnowianka ustanowiła nowy kobiecy rekord Polski na dystansie 15 metrów.

Wyremontowane tam zostaną drogi w ramach tzw. ciągu południowego. Ponadto zaplanowano budowę chodników. Inwestycja została podzielona na trzy etapy i realizowana będzie w gminach: Nowy Wiśnicz, Trzciana oraz Łapanów. Przewiduje poprawę jakości dróg powiatowych na odcinkach Uszew - Nowy Wiśnicz - Nieznanowice, Olchawa - Leszczyna, Leszczyna - Wieruszyce, Leszczyna - Nowe Rybie oraz Łąkta Górna - Łapanów.

Archiwalne