Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Kilkadziesiąt osób modlących się i śpiewających pod budynkiem Cricoteki – taki widok zaskoczył dzisiaj pracowników i turystów odwiedzających w piątkowe przedpołudnie Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora.

Mimo że zakończył się Tydzień Misyjny, który poprzedzał główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży, w Tarnowie wciąż można spotkać zagranicznych pielgrzymów.

Już w najbliższą sobotę 30 lipca na Zalewie Kakałko w Podlesiu Dębowym koło Żabna odbędzie się impreza charytatywna z której cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie Adasia Skrzypka. Chłopiec walczy z rdzeniowym zanikiem mieści (SMA) i przechodzi kosztowne leczenie.

W Tarnowie przeszło 100 osób głuchoniemych przygotowuje się do spotkania z papieżem Franciszkiem. Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży wydali zgodę na utworzenie specjalnego sektora poza Krakowem dla niepełnosprawnych ze względu na ich specjalne potrzeby.

Zalipie – „kolorowa wieś” znalazło się w gronie 32 nominowanych miejsc, które biorą udział w 6 edycji konkursu „National Geograpic Polska” „7 nowych cudów Polski”.

Po Tarnowie jeździły „Biedronki”? 

„Czterodniowy pobyt daje podstawy do obiektywnej oceny funcjonowania hotelu. 1) Znakomita i różnorodna kuchnia. 2) Super przyjazne ceny w stosunku do jakości potraw. 3) Profesjonalna i uprzejma obsługa. 4) Idealna czystość”

Przewodnik dźwiękowy po atrakcyjnych turystycznie miejscach na terenie powiatu tarnowskiego uzyskał formę. Zrealizowane przed kilku laty darmowe audycje, dotychczas dostępne w postaci, która uniemożliwiała ich wykorzystanie przy pomocy urządzeń mobilnych można teraz odtwarzać na smartfonach i tabletach.

W Tarnowie i regionie jest kilka punktów widokowych? Tarnów, Góra św. Marcina, Brzanka, Bruśnik, Liwocz, Czchów, Głobikowa, Wał, Tuchów – przy dobrej widoczności widać nie tylko najbliższą okolicę ale również Tatry i Bieszczady! 

W Tarnowie, na rynku istniało miejskie więzienie tzw. „dół złoczyńców”? W trakcie remontu ratusza w 1997 i 2010 roku odkryto pod jego ścianą północną zagadkową budowlę. 

Archiwalne