Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnowskie Centrum Informacji na podstawie porozumienia z tarnowskim MPK udostępnia pasażerom tarnowskiej komunikacji miejskiej materiały Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Podczas podróży do pracy, na zakupy czy w roku szkolnym do szkoły lub na uczelnię można poczytać i zaplanować weekendowe wypady poza Tarnów do różnych zakątków Małopolski.

Tarnowskie Centrum Informacji, zaprasza po raz kolejny na cykl wakacyjnych "Spacerków po Tarnowie". W tym roku spacerować będziemy aż 5 razy – tyle niedziel liczy tegoroczny sierpień. Oprowadzającymi będą: dr Krzysztof Moskal oraz Wacław Szczepanik – pracownik Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej już oznakowany. Na turystów, którzy będą chcieli odkryć tajemnice Wielkiej Wojny znajdujące się na terenie Małopolski czeka duże ułatwienie. Na liczącym ponad 455 km odcinku, drogę spragnionym historycznej przygody wskaże ponad 200 znaków turystycznych.

Wszystko za sprawą Szlaku Słowiańskiego Doliną Wisłoki, który ma powstać na terenie gminy. Władze podpisały już studium wykonalności szlaku, który ma być gotowy do połowy grudnia.

Żeby tanio przenocować w dobrym hotelu nie trzeba wcale wertować serwisów internetowych z okazjami.

Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Stowarzyszenie "Sokół" z Zakliczyna oraz Agencja Turystyki Aktywnej „Styr” zapraszają na imprezę organizowaną w celu uczczenie 70 rocznicy Powstania Warszawskiego pod honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej i Starosty Powiatu Tarnowskiego.

Atrakcja dla turystów odwiedzających Pogórze Ciężkowickie. Od początku wakacji z wieży widokowej w Bruśniku w gm. Ciężkowice można obserwować krajobraz za pomocą dwóch zainstalowanych tam lunet widokowych. Wkrótce dołączą do nich jeszcze specjalne mapy panoramiczne.

Gospodarstwo Agroturystyczne i Ogródek Letni "Filipówka na Podlesiu" w Uniszowej (gmina Ryglice) serdecznie zaprasza na plenerową potańcówkę, która odbedzie się 26 lipca 2014r., godz. 19.00.

70 lat temu, nocą z 25 na 26 lipca, na lotnisku Motyl pod Wał Rudą wylądował aliancki samolot, który zabrał do Londynu części rakiety V-2. Zostały ona skradzione hitlerowcom i rozpracowane przez polskich naukowców. Pocisk miał zniszczyć Londyn. Aliancki samolot przyleciał do podtarnowskiej wsi z Włoch. Była to tajna akcja III Most. Pamięć bohaterów władze powiatu, samorządowcy, wiceminister Obrony Narodowej i przedstawiciele środowisk patriotycznych uczczą w niedzielę, 27 lipca.

Po miesiącach niepewności wiadomo, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby budowa prawie pięciokilometrowego odcinka zakończyła się jeszcze w sierpniu. Dzięki nowej drodze ominiemy Wojnicz zarówno jadąc z Tarnowa na południe jak i z Nowego Sącza w stronę autostrady.

Archiwalne