Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Dobiegła końca podróż studyjna po Polsce dwóch japońskich dziennikarzy. Goście z kraju "kwitnącej wiśni" odwiedzili m.in. Zamość i Sandomierz, a w Małopolsce Tarnów, Zalipie, Bobową, Lipnicę Murowaną oraz Kraków. Przedstawiciele wydawnictwa Globe Trotter Travel Guidebook - Taizo Takei (reporter) i Itsuko Seki (fotograf) zbierali materiał do przewodnika po Polsce.

Niedziela 31 lipca, g. 15.00, spotkanie na pętli autobusowej w Mościcach, wstęp wolny

Przypominamy, że trwają konkursy, w których udział bierze nasze miasto. Gorąco zachęcamy na oddanie głosu na TARNÓW!

W sobotę nastąpiło uroczyste odsłonięcie Pomnika Pamięci o Zagładzie Romów w lesie Borzęckim

Fasola 'Piękny Jaś' z doliny Dunajca, uprawiana m.in. w okolicach podtarnowskiego Zakliczyna, ma szansę na karierę europejską.

Jeszcze w tym roku plac Sienkiewicza w Tarnowie zostanie przebudowany. Na zniszczonym podczas budowy przejścia podziemnego terenie, powstaną nowe alejki i zieleńce.

Folklorystyczne zespoły polonijne ze Stanów Zjednoczonych będą gościć 20 lipca w Tarnowie. W Centrum Sztuki Mościce odbędzie się Etnoplener.

Jest oficjalne potwierdzenie faktu, że we wrześniu do miasta pod Górą Św. Marcina zjadą ministrowie skarbu i gospodarki z całej Europy.

Województwo małopolskie i świętokrzyskie będą wspólnie zabiegać o budowę połączenia drogowego z Warszawy do południowej granicy Polski przez Busko i Borusową. Zakłada to podpisane w Dąbrowie Tarnowskiej porozumienie.

Czy wiesz co symbolizują węzły na sznurze Bernardyna? Czy wiesz kto był fundatorem klasztoru Bernardynów w Tarnowie? Czy wiesz skąd się wzięła legenda o tajemniczym tunelu łączącym zamek z miastem?

Archiwalne