Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Amfiteatr, platforma widokowa, ścieżki edukacyjne, pomosty – to wszystko powstanie niebawem w Nowym Wiśniczu. Miasto dostanie dofinansowanie na utworzenie Parku 400-lecia w rejonie Zamku Kmitów i Lubomirskich.

30 czerwca 1929 roku przywieziono z syryjskiego Aleppo zwłoki generała Józefa Bema zostały uroczyście złożone w specjalnie wybudowanym mauzoleum w rodzinnym Tarnowie.

Zalipie to urocza małopolska wieś, która od dawna słynie z malowanych chat. 

Jeśli chcesz lepiej poznać Tarnów, weź udział w bezpłatnych spacerach po mieście. Codziennie, od 1 lipca do 31 sierpnia, w samo południe, sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji (Rynek 7) wyruszy przewodnik z grupą chętnych, którym opowie o miejscowych zabytkach oraz o ciekawostkach z nimi związanych.

Kąpieliska w regionie pękają w szwach. Ludzie szukają ochłody na basenie w Tarnowie i zbiornikach w Radłowie, Żabnie oraz Radgoszczy.

Karabin wyłowiony przez wędkarza z Dunajca w Ostrowcu pod Tarnowem najprawdopodobniej już wkrótce trafi do tarnowskiego Muzeum Okręgowego. Przypomnijmy, owinięty plandeką karabin mauser leżał na dnie rzeki tuż przy brzegu. Zachował się w świetnym stanie. Mimo wcześniejszych przypuszczeń, że pochodzi z I wojny światowej ustalono, że wyprodukowany został w czasie II wojny światowej

Po 8 miesięcznej podróży i przemierzeniu blisko 1800 km Panorama Siedmiogrodzka wróciła do Tarnowa.

Jak pokazują wstępne dane dotyczące obłożenia hoteli, ten rok w turystyce będzie udany.

Turyści przyjeżdżają do Zalipia ze sporym oczekiwaniem. Po wjeździe do Malowanej Wsi pojawia się konsternacja, zdziwienie, a czasem też rozczarowanie. A przecież Zalipie to nie skansen.

Już w najbliższy weekend ruszają bezpłatne spacery po Tarnowie i regionie. W każdy dzień lipca i sierpnia będzie można zwiedzać tarnowską katedrę oraz starówkę.

Archiwalne