Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Na to jednak potrzeba aż 60 milionów złotych. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego jest właśnie na etapie projektowania głównych atrakcji szlaku źródlanego, jaki ma prowadzić przez Pogórze. Przyrodnicy chcą w sercu szlaku umieścić Międzynarodowe Centrum Edukacyjno-Naukowe wraz ze ścieżką turystyczną w koronach drzew i z lecznicą dla dzikich zwierząt. Zdjęcia dzięki uprzejmości Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Przez ostatnie dwa miesiące tarnowscy policjanci odwiedzali kościoły i przypominali wiernym z ambon zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

O naszym mieście kilka ciekawych artykułów w „otwartym przewodniku krajoznawczym” - krajoznawcy.info.pl.

Dziś, 26 czerwca, otwarte zostały baseny letnie na Górze św. Marcina i w Mościcach. Obiekty czynne są w godzinach od 10.00 do 19.00.

W Paryżu wieża Eiffla, w Warszawie Pałac Kultury i Nauki - charakterystyczne obiekty uwieczniamy aparatem. Przestrzeń publiczna wydaje się dobrem każdego z nas. Czy możemy jednak robić zdjęcia dowolnie?

W lipcu i sierpniu, wzorem lat ubiegłych, uruchomione zostaną dodatkowe kursy na linii nr 31 (dojazd do basenu na Górze Św. Marcina) oraz linia nocna „N”.

Tarnowskie Centrum Informacji, trzykrotny laureat konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy punkt „it" oraz zdobywca pierwszego miejsca w kategorii „najlepsze z najlepszych". Prestiżowe tytuły przyznane zostały miedzy innymi za metodycznie wprowadzane rozwiązania zapewniające wszechstronną obsługę turystów niepełnosprawnych. Projekt realizowany jest miedzy innymi w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej.

Przed wejściem do pałacu Sanguszków w Tarnowie odsłonięto dziś tablicę upamiętniającą księcia Pawła Sapiehę – pierwszego prezesa Polskiego Czerwonego Krzyża. W uroczystości udział wzięła Maria Osterwa-Czekaj, wnuczka arystokraty.

Tarnowianie od dawna zazdroszczą multipleksów Krakowowi i Rzeszowowi, a od niedawna również Nowemu Sączowi. Wszystko wskazuje na to, że kino z wieloma salami zainstaluje się w Galerii Tarnovia. Właściciel centrum handlowego przy ul. Krakowskiej potwierdza, że zawarł porozumienie w tej sprawie z operatorem sieci kin Cinema 3D. 

Koniki na biegunach, wózki dla lalek i piórniki z czasów PRL - takich przedmiotów i zabawek sprzed kilkudziesięciu lat poszukuje tarnowskie Muzeum Etnograficzne, które właśnie rozpoczęło akcję "Retromania". Muzeum zachęca do przeszukania piwnic czy strychów i odszukania starych zabawek, które zostaną wyeksponowane na wystawie pod tytułem "Zabawne Retrospekcje".

Archiwalne