Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Lody fasolowe z wanilią wygrały tarnowski półfinał Małopolskiego Festiwalu Smaku.

Prawdopodobnie najlepsze flaczki w Małopolsce zjecie w niedzielę na półfinale Małopolskiego Festiwalu Smaku w Tarnowie.

Taki jest cel akcji charytatywnej, która towarzyszyć będzie uroczystemu otwarciu nowej siedziby Tarnowskiego Bractwa Kurkowego mieszczącej się tuż obok Galerii BWA w Parku Strzeleckim.

Ponad 650 Węgrów przyjechało dziś (26 czerwca) do Tarnowa. To uczestnicy 'Narodowej Pielgrzymki Kolejowej Węgrów do Polski". Już po raz czwarty odwiedzili Polskę, Tarnów po raz pierwszy.

Kataryniarz oficjalnie zagra na Burku 5 lipca, punktualnie, w samo południe. Wtedy właśnie, podczas Dni Tarnowa, nastąpi uroczyste odsłonięcie tej rzeźby, będącej ostatnim akordem modernizacji placu targowego. – Liczymy, że rzeźba kataryniarza stanie się kolejną turystyczną atrakcją Tarnowa, jego charakterystycznym punktem – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

Branża turystyczna na Facebooku ma się coraz lepiej. Ten najpopularniejszy obecnie serwis społecznościowy staje się równocześnie serwisem rekomendacyjnym.

Klienci coraz bardziej cenią sobie dostępność świeżych produktów w hotelowych restauracjach. Hotelarze starają się odpowiadać na to zapotrzebowanie sprowadzając produkty bezpośrednio od producentów. Niektórzy decydują się nawet na samodzielną produkcję.

Już w połowie wakacji na lotnisku w Balicach turyści będą mogli zamówić w jednej z restauracji małopolskie regionalne potrawy. Ponadto po zakończeniu budowy nowego terminala pasażerskiego zostanie w nim umieszczone specjalne stoisko, na którym podróżni będą mogli zakupić lokalne produkty.

Pogodowy Tarnów na antenie ogólnopolskiej telewizji. Już po raz kolejny, w najbliższy weekend, 28 i 29 czerwca, będziemy gościć pogodę wyjazdową TVN. Tym razem, powodem do pokazania miasta na antenie TVN24 i TVN Meteo jest półfinał X. Małopolskiego Festiwalu Smaku. Prowadzącym będzie znany i lubiany prezenter Tomasz Zubilewicz.

Koncert kantora Wielkiej Synagogi z Jerozolimy - Avraymi Kirszenbaum przy akompaniamencie M. Bristowskiego pod tarnowską Bimą o godz. 21.00. Koncert w ramach Dni Pamięci Żydów Tarnowskich - Galicjaner Sztetl. Zapraszamy do Tarnowa! Z Krakowa autostradą A4 samochodem poniżej 60 minut, autobusem - 80 minut.

Archiwalne