Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W ten weekend w Tarnowie będzie rządziła wspinaczka. Po południu ruszają eliminacje Pucharu Polski w boulderingu.Zawody rozpoczną się o 15.00 i będą kontynuowane w sobotę aż do wieczornego finału na tarnowskim Rynku. Tarnowian oprócz wspinaczkowych atrakcji czeka również spotkanie z wyjątkowym gościem.

Już czternasty raz rozpoczynamy Wielkie Odkrywanie Małopolski, plebiscyt, w którym wyłaniamy i promujemy to, co nasz region ma najlepszego do zaoferowania turystom. Przez te wszystkie lata udało nam się stworzyć pokaźną bazę wartych zobaczenia atrakcji, sprawdzonych miejsc noclegowych i lokali, w których serwowane jest naprawdę dobre jedzenie.

Tarnowianie świadomie rezygnują z pociągów na rzecz połączeń autokarowych. Mają już dość opóźnień, utrudnień na torach, kłopotów z kupnem i zwrotem niewykorzystanych biletów.

Pierogi, kluski, naleśniki i krokiety z 'Taurusa' zostały nagrodzone godłem 'Teraz Polska'. Kapituła konkursu wybierała spośród 63 nominacji. Wyroby garmażeryjne znalazły się pośród 14 wyróżnionych produktów. Nagrodę odebrał Prezes PPM 'Taurus' Stanisław Jarosz.

Brąz dla "Feel Invited" na Festiwalu filmów promocyjnych i korporacyjnych w Los Angeles!

O projekcie MSIT w najnowszym biuletynie „Fundusze Europejskie dla Małopolski" nr 6, czerwiec 2013, na stronie 12Biuletyn w firmie elektronicznej na: http://www.biuletyn.fundusze.malopolska.pl/6_2013/#/12/ Zapraszamy do lektury.

 

W niedzielę 23 czerwca podjęto oficjalną decyzję o dopisaniu bocheńskiej kopalni soli na listę UNESCO! To historyczna chwila, która oznacza niebywałą szansę na rozwój miasta związany z napływem międzynarodowej rzeki turystów.

To polski biegun ciepła. Najcieplejszym miejscem naszego kraju jest Tarnów, nazywany także polskim biegunem ciepła.

W europejskich metropoliach w tym miesiącu zapłacimy średnio 534 zł za nocleg w pokoju dwuosobowym typu standard, o 1 proc. więcej niż w maju (530 zł). Krajowa średnia w czerwcu nie uległa zmianie (294 zł).

Od 29 czerwca rozpoczyna się okres wakacyjny. Podobnie jak w latach ubiegłych w tym czasie zostaną wprowadzone zmiany w rozkładach jazdy kilku linii komunikacji miejskiej oraz uruchomiona zostanie linia nocna „N”.

Archiwalne