Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Serdecznie zapraszamy na Jarmark Galicyjski prezentujący różnego rodzaju rękodzieło począwszy od biżuterii artystycznej, wyrobów ceramicznych, aniołków drewnianych, obrazów, robótek z koronki klockowej, szkła artystycznego, wyrobów de coupage skończywszy na rzeźbie, wyrobach z lnu, malarstwie na szkle itp.

Tarnowskie Centrum Informacji zachęca do skorzystania z ciekawych porad przed wyjazdem samochodem na wakacje po Europie.

Polska już od kilku lat stanowi atrakcyjny kraj do odwiedzenia dla wielu turystów. Zróżnicowanie geograficzne; morze i góry, niezliczone zabytki historyczne i bogata kultura przyciągają co roku rzeszę obcokrajowców.

W niemieckich mediach nie sposób nie zauważyć wzmożonego zainteresowania Polską. Do tej pory walory turystyczne naszego kraju wydawały się dla sąsiadów mało widoczne. Teraz, przy okazji Euro 2012, Niemcy mają okazję poznać Polskę z bliska.

W tym roku do Polski przyjedzie ponad 14 milionów turystów! Takie przewidywania przedstawia Instytut Turystyki na rok 2012. To napawa nas sporym optymizmem.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie przygotowała specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży, spędzających lato w mieście. Jest nią zabawa edukacyjna 'Tropiciele Tajemnic Tarnowa'.

Niedawno głośno było o kontrolach sanepidu przeprowadzonych w tysiącach polskich lokali gastronomicznych. Tym razem pod lupę Inspektoratu trafiły hotele. Impulsem do skontrolowania kilkuset obiektów hotelarskich były niepokojące informacje płynące od konsumentów na temat warunków panujących w obiektach nieadekwatnych do kategoryzacji, którą posługują się hotele.

Od piątku z Krakowa - w stronę Tarnowa i Rzeszowa - przestaną kursować wszystkie pociągi InterRegio (IR), z których codziennie korzystają tysiące osób. Podróżni, którzy chcą dostać się na wschód Polski, będą musieli przechodzić na Regionalny Dworzec Autobusowy i tu przesiadać się na zastępczą komunikację autobusową.

Parking typu "Park and Ride" czyli "Parkuj i Jedź" to taki, na którym zmotoryzowani dojeżdżający do pracy mogą zostawić swój samochód a następnie skorzystać z komunikacji zbiorowej - czyli MPK czy PKP.

Władze krakowskiego Portu Lotniczego znalazły sposób na znalezienie pieniędzy, które umożliwią rozbudowę lotniska. Port wyemituje obligacje warte 615 milionów złotych. Pieniądze ze sprzedaży obligacji pozwolą między innymi na wybudowanie nowego terminalu pasażerskiego.

Archiwalne