Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Wczoraj rozpoczęła się zabawa dla mieszkańców i turystów przebywających w Małopolsce: "Perły w koronie Małopolski" Zachęcamy do zabawy!

Koniec lotów British Airways do Krakowa! Choć krakowskie lotnisko w Balicach wychodzi na prostą, przewoźnicy nie tylko otwierają, ale i ostro tną połączenia.

W tym roku spacerować będziemy śladami sławnych tarnowian - "Sławni i wybitni tarnowianie" to tytuł tegorocznej edycji.

Wzorem lat ubiegłych Tarnowskie Centrum Informacji na okres wakacji otwarło sezonowy punkt it.

Celem Festiwalu jest upowszechnienie muzyki poważnej, wypracowanie nawyków stałego uczęszczania na koncerty, edukacja muzyczna szerokiego grona odbiorców a także przybliżenie kultury wysokiej osobom mającym utrudniony lub ograniczony dostęp do tego rodzaju imprez i wydarzeń.

Trwają przygotowania do jubileuszowego Taboru Pamięci Romów, który w tym roku zaszczycił swoim patronatem Prezydent RP.

Tarnowskie Centrum Kształcenia i Wychowania będzie gościć w tym roku aż cztery zagraniczne grupy dzieci i młodzieży. Pierwszej turnus właśnie się rozpoczął.

Lekki smak z wyczuwalną nutą goryczki, orzeźwiający aromat chmielu i delikatna piana, gdy za oknem umyka krajobraz, już niedługo mogą być dostępne dla podróżujących w wagonach WARS-u.

Dyrekcja tarnowskiego teatru podjęła ostateczną decyzję dotyczącą doboru spektakli konkursowych na XIII Ogólnopolski Festiwal Komedii "Talia".

Kolejny punkt w programie tegorocznych Dni Pamięci Żydów Galicyjskich - Galicjaner Sztetl to wieczorny koncert klezmerów pod Bimą Synagogi Starej w Tarnowie.

Archiwalne