Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Niebawem rozpoczną się pierwsze prace związane z realizacją muralu, którym tarnowskie OHP chce uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ogromny obraz ma powstać na jednej ze ścian budynku należącego do Hufca.

To jedna z tych historii, w którą trudno uwierzyć, ale jest prawdziwa. W ścianie domu jednego z gospodarstw rolnych w Olszynach w gminie Rzepiennik Strzyżewski przez 100 lat tkwił pocisk artyleryjski z czasów I wojny światowej.

Remont fasady tarnowskiego kina Marzenie zakończony. Trwające blisko dwa miesiące prace obejmowały renowację ściany frontowej, która ma nowy wygląd i kolor. Pojawił się także 6,5 metrowy, gięty neon nawiązujący do tradycji reklamy powojennej Polski

Czwartek: 09:00 - 17:00
Piątek: 09:00 - 17:00
Sobota: 09:00 - 17:00
Niedziela: 09:00 - 17:00

Tarnowski ratusz widziany w kałuży, a wszystko dzięki zdjęciu tarnowskiego fotoreportera Artura Gawle. Zdjęcie zrobione z tak nietypowej perspektywy będzie można niebawem zobaczyć w chodniku obok Tarnowskiego Centrum Informacji pod szklaną szybą.

Altany, wieże widokowe, parkingi, ścieżki rowerowe - to tylko niektóre atrakcje, jakie pojawią się w najbliższym czasie w wielu gminach powiatu tarnowskiego. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu, które pozyskała Tarnowska Organizacja Turystyczna oraz dzięki pieniądzom z samorządów. Wszystkie projekty będą kosztowały prawie 14 milionów złotych. Nad wieloma prace już zostały rozpoczęte.

Miasto Tarnów zajęło wysoką, czwartą lokatę w grupie miast na prawach powiatu w IV edycji Rankingu Zdrowia Polski, przeprowadzonym przez Dziennik Gazetę Prawną. W konkursie na najzdrowszy samorząd uczestniczyło 46 powiatów oraz 27 miast na prawach powiatu. Badanie wykonane zostało w oparciu o trzy kategorie.

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk został wybrany nowym wiceprezesem European Travel Commission (ETC). Głosowanie odbyło się 24 maja podczas 95. Walnego Zgromadzenia tej organizacji. To pierwszy Polak w kierownictwie tej ważnej gospodarczo organizacji międzynarodowej.

To efekt inicjatywy radnych klubu PiS, mający na celu z jednej strony spełnienie wizji księcia Romana Sanguszki sprzed 80 lat, z drugiej upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Decyzją Rady Miejskiej dotychczasowy „Park na Górze Świętego Marcina” zyskał nową nazwę: „Park Niepodległości Miasta Tarnowa im. Romana Księcia Sanguszki powstańca 1831 roku – Sybiraka”.

Archiwalne