Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Sześć milionów złotych ma kosztować remont zaplecza technicznego przy Teatrze im. L. Solskiego. Połowę tej kwoty teatr uzyskał w formie dofinansowania, o pozostałą część zwróci się do miasta. Inwestycja ma się rozpocząć w czasie wakacji, a prace zakończą się prawdopodobnie jesienią przyszłego roku.

Na portalu www.veturo.pl można znaleźć oferty turystyczne dostosowane do każdego turysty.

W Tarnowie znajduje się fontanna z układem słonecznym?

Stowarzyszenie Brytyjskich Biur Podróży (ABTA) edukuje kandydatów do tamtejszego parlamentu, jak wielkie znaczenie dla gospodarki ma turystyka

Tarnów, 31 maja – 4 czerwca 2017 r.

Jest taki rodzaj wakacji, który nie polega na plażowaniu ani zwiedzaniu, tylko na byciu tu i teraz. Na prostych przyjemnościach. Szuka się ich hen daleko w Toskanii. A są dużo, dużo bliżej.

Po sześciu latach przygotowań - zostali dziś wyświęceni na księży diecezji tarnowskiej. Podczas uroczystości w tarnowskiej katedrze w obecności rodziny i przyjaciół święcenia z rąk biskupa Andrzeja Jeża przyjęło 25 młodych mężczyzn.

Dwa pomniki znajdujące się przy ul. Piłsudskiego, Józefa Szujskiego i Kazimierza Brodzińskiego, zostaną odnowione. Prace potrwają do końca czerwca i będą kosztować łącznie ponad 29 tysięcy złotych.

W Zarządzie Dróg i Komunikacji podpisano w czwartek umowę na remont górnego odcinka ulicy, opiewającą na ponad 4,8 miliona złotych. Remont wykona wybrana w przetargu tarnowska firma ANKO. Umowa wyraźnie zastrzega, że nie dopuszcza się całkowitego zamknięcia ulicy dla ruchu pojazdów i pieszych w czasie prac.

25 diakonów przyjmie w sobotę, 27 maja, święcenia kapłańskie. Jeden z nich należy do Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri, a pozostali będą diecezjalnymi duchownymi. Święceń udzieli im biskup tarnowski Andrzej Jeż w bazylice katedralnej.

Archiwalne