Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W dniach 30 maja - 2 czerwca 2013 Tarnowskie Centrum Informacji będzie otwarte w godzinach od 9.00 do 17.00.

"Miasto ogród to nie tylko Giszowiec. To także Mościce"

Profesjonalizm i fachowość pracowników Tarnowskiego Centrum Informacji zostały docenione po raz kolejny.

W Tarnowie i regionie tarnowskim gościła grupa dziewięciu polskich dziennikarzy, którzy zajmują się tematyką turystyczną w mediach regionalnych i ogólnopolskich.

Mszał Rzymski z 1774 roku w skórzanej oprawie wydany w Bawarii podarowali mieszkańcy parafii św. Małgorzaty w Dębnie. Mszał zaginął podczas II wojny światowej. Historia jego odnalezienia jest bardzo ciekawa.

Wino, szlaki i przysmaki. Małopolska rozpoczyna sezon letni

Toskania, Piemont, Brandenburgia, Bordeaux. Do grona europejskich regionów świętujących w rozmaity sposób początki różnych sezonów dołącza właśnie Małopolska. Wystartował nasz letni sezon turystyczny.

Porozumienie podpisali Ryszard Ścigała i Ryszard Nowak

Porozumienie o zacieśnieniu współpracy dwóch byłych ośrodków wojewódzkich - Tarnowa i Nowego Sącza - podpisali w ostatnią niedzielę, 26 maja, w Radiu RDN Małopolska, prezydenci obydwu miast partnerskich – Ryszard Ścigała i Ryszard Nowak. Zawarcie umowy poprzedziła dyskusja o kondycji gospodarczej Tarnowa i Nowego Sącza.

23 maja br zostało podpisane porozumienie dotyczące kolejnej już edycji Telefonu Bezpieczeństwa, wspólnej inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki, Komendy Głównej Policji, Urzędu do Spraw Cudzoziemców i Polskiej Organizacji Turystycznej realizowanej od 2002 roku. Telefon Bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych, który w tym roku został po raz pierwszy zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej zostanie uruchomiony 1 czerwca.

Informujemy, że nastąpiła tymczasowa zmiana numerów telefonów do Gmachu Głównego Muzeum (Rynek 20-21) i Ratusza.
Aktualny numer to: (14 )6287250

Archeolodzy spodziewają się dokopać do ludzkich szczątków. W Tarnowie trwa przebudowa najstarszego małopolskiego targowiska Burek - to największy plac targowy w tym mieście.

Archiwalne