Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnów odwiedził znany z programu telewizyjnego "Boso przez świat" Wojciech Cejrowski.

Egzotyczne rośliny, niezwykłe zwierzęta, urokliwe położenie, a to wszystko za darmo. Brzmi jak utopia, a jednak takie miejsce istnieje naprawdę i leży bardzo blisko Tarnowa - w Przyborowie (gmina Borzęcin), gdzie od kilkunastu lat Ryszard Kozieński wraz z małżonką Teresą prowadzą swoje prywatne zoo.

We Włocławku odbywało się robocze spotkanie Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) z wybranymi przedstawicielami centrów informacji turystycznej (najlepsze z każdego województwa), wytypowanymi do budowy pilotażowej sieci Contact Center w ramach projektu „Promujmy Polskę Razem”.

Tarnowskie Centrum Informacji miejscem przyjaznym dla rodziców z dziećmi! Teraz każdy rodzic-turysta podróżujący z małym dzieckiem, będzie miał możliwość skorzystania z wygodnego przewijaka w centrum Tarnowa.

Rzuchowa, 5 czerwca 2011, początek godz. 10

W programie m.in.: pokazy jazdy konnej, występy zespołów folklorystycznych, konkursy, degustacje, zabawa taneczna...

Dąbrowa Tarnowska doczekała się wreszcie hotelu z prawdziwego zdarzenia. Nowo otwarty Cristal Park oferuje 65 miejsc noclegowych i 150 restauracyjnych. Hotel już czeka na gości, choć trwają jeszcze ostatnie, kosmetyczne prace.

Magda Gessler odwiedziła Tarnów - „Kuchenne rewolucje” w Tarnowie już jesienią na antenie TVN.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów Muzeum Narodowe w Budapeszcie organizuje już po raz szesnasty festiwal kulturalny, który odbędzie się w dniach 21-22 maja br.

Kolejne miasto pojawiło się na mapie Małopolski. Szczepanów odzyskał honorowo prawa miejskie. Nie będzie jednak zmian administracyjnych. Czyli nie będzie dodatkowego burmistrza ani rady miejskiej. Szczepanów nadal będzie należał do gminy Brzesko.

Miasto pod Górą Św. Marcina aktywnie uczestniczy w najważniejszych, gospodarczych wydarzeniach w kraju.

Archiwalne