Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

To co odróżnia nasze miasto od innych to niepowtarzalne pamiątki. Tarnowskim Centrum Informacji za jedyne 6 zł kupicie herbatę „Tarninówkę” za 13 zł – korale tarninowe a za kubek tylko 19 zł.

- To szansa lepszego zrozumienia historii i tego, co się tutaj wydarzyło – tak o swoim pobycie w regionie tarnowskim mówili najbliżsi członkowie rodziny George’a Culliforda, nowozelandzkiego pilota, który w 1944 r. brał udział w skomplikowanej akcji „Most III” w pobliżu Radłowa. Sentymentalną podróż śladami przodka rozpoczęli od wizyty w Tarnowie 29 kwietnia. Następnie udali się do Radłowa i Wał-Rudy.

Podczas piątkowych zawodów będzie można nie tylko złowić świeże okazy, ale też wygrać kolację dla dwojga. Rozpoczęcie sezonu wędkarskiego i grillowego organizuje Karczma Dolina Pstrąga. 

W najbliższy weekend (od piątku do niedzieli) Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza codziennie od 9.00 do 17.00. Natomiast od poniedziałku 4 maja rozpoczynamy letni sezon turystyczny.

Województwo Małopolskie ogłosiło II edycję konkursu „Małopolska Gościnna 2015”.  Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych ofert i zlecenie podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki dotyczącego rozwoju, aktywizacji i promocji kluczowych produktów turystycznych Małopolski. W ramach konkursu wspierane będą projekty z zakresu rozwoju, aktywizacji i promocji kluczowych produktów turystycznych oraz oferty turystycznej w regionie.

Z uwagi na olbrzymie zainteresowanie koncertem i internetową rezerwacją biletów na to wydarzenie, dystrybucja kart wstępu w punktach w Tarnowie, Krakowie i Lusławicach nie odbędzie się!

Apel o wydłużenie letnich wakacji lub zastosowanie ruchomego terminu, na wzór zimowych ferii.

Atrakcji na majowy weekend nie trzeba szukać daleko. 1 maja będzie doskonałą okazją, aby na jeden dzień przenieść się w czasy panowania królów. Wystarczy przyjechać na wiśnicki zamek. Tam jak co roku odbędzie się Rycersko-Szlachecka Biesiada na Zamku.

"Flaga na samochód" i "Kochaj Polskę - 3maj flagę" to organizowane przez Urząd Miasta Tarnowa akcje z okazji święta Konstytucji 3 Maja. Potrwają od 28 kwietnia do 3 maja. W ramach tegorocznego przedsięwzięcia przygotowano półtora tysiąca sztuk flag  samochodowych, około dwa tysiące sztuk małych flag na anteny samochodowe oraz dziewięć tysięcy patriotycznych "serduszek". - See more at: http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Rusza-akcja-Flaga-na-samochod#sthash.cThPTaum.dpuf

Firma Voyager realizująca ekspresowe połączenia między Tarnowem a Krakowem oraz Tarnowem a Rzeszowem, od maja zmienia rozkład jazdy.

Archiwalne