Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

 

Godziny otwarcia TCI w weekend majowy:

1 - 4.05 - codziennie od 9:00 do 17:00.

Elektroniczny asystent mniejszy od ludzkiego włosa oraz próbki rzeczywistości na stronach internetowych – tak ma wyglądać podróżowanie w przyszłości.

Interaktywna wystawa „Nauki dawne i niedawne” (ciekawostki i eksperymenty w takich dziedzinach, jak astronomia, fizyka i matematyka) w tarnowskim Muzeum Okręgowym, Chińska Armia Terakotowa Cesarza Qin w Muzeum Etnograficznym, 28 już Tarnowska Nagroda Filmowa (impreza popularyzująca, promująca i tym samym upowszechniająca dorobek polskiej kinematografii, to jeden z najstarszych, tuż po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni festiwal związany z polskim filmem), finisz Karpackiego Wyścigu Kurierów oraz rajd rowerowy "Tour de gmina Tarnów", „Tajsa – wczoraj i jutro brzmi tak samo” (wystawa przygotowana przez BWA a dedykowana społecznościom romskim na świecie) a na koniec żużlowe rozgrywki Enea Ekstraliga pomiędzy Tarnowem a Gorzowem Wielkopolskim na stadionie w Tarnowie-Mościcach.

Robiłem nalot na Jamną - powiedział Jan Paweł II podczas wieczornego spotkania z dominikanami w bazylice świętej Trójcy w Krakowie, 16 czerwca 1999 roku.

W czasach PRL-u był on jednym z najbardziej znienawidzonych przez aparat państwa komunistycznego, hierarchów kościoła.

Prawdopodobnie sobie myślicie: Po co ten Papież przyjechał, wszedł tu na górę, tak stoi i się patrzy. Właśnie ja tu przyjechałem się napatrzyć. Jak można spotkać się inaczej! A jest się czemu napatrzyć. A raczej komu przypatrzyć.

Na ścianie domu Biskupa Tarnowskiego przy ul. Mościckiego 9 i na Placu Katedralnym 6 zostaną umieszczone tablice, które będą upamiętniać wizytę Jana Pawła II w Tarnowie w czerwcu 1987 roku. Taka idea zrodziła się z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Także tarnowskie „papieskie okno" zostanie wyeksponowane.

Pielgrzymi, którzy z całego świata przyjadą do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II, będą mogli bliżej poznać region, z którego wywodził się Karol Wojtyła. W Rzymie od czwartku do poniedziałku będzie stacjonował Camper Małopolski.

Muzeum Etnograficzne w Tarnowie, jako jedyny oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie jest czynne w drugi dzień świąt Wielkiej Nocy w godzinach od 11.00 do 17.00.

18 kwietnia 2014 r. - 8.00 - 18.00

19 kwietnia 2014 r. - 9.00 - 16.00

20 i 21 kwietnia 2014 r. - nieczynne

Archiwalne