Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Statystyczne dane potwierdziły, że rok 2012 był najlepszym od lat dla polskich hotelarzy. Obłożenie i liczba gości były większe w każdym miesiącu w porównaniu do roku 2011. Wyjątkiem był… czerwiec.

Godziny otwarcia TCI w weekend majowy:

01- 05.05 - codziennie od 9:00 do 17:00.

TCI zaprasza na majowy weekend do tarnowskich muzeów

Budowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach rozpoczęta w sierpniu 2011 roku zakończyła się w ciągu zaledwie 16 miesięcy. Imponujący budynek z salą koncertową o świetnej akustyce robi wrażenie. Inwestycja, choć finansowana z kilku źródeł, nie chce liczyć wyłącznie na publiczne pieniądze i intensywnie szuka sponsorów. Umowę o wsparciu działalności Centrum podpisało właśnie z Grupą Azoty.

Minister kultury Bogdan Zdrojewski wręczył medale dyrektorom Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Brązowe odznaczenia „Zasłużony kulturze – Gloria Artis" otrzymała Anna Grygiel dyrektor TNF oraz Jerzy Armata dyrektor artystyczny festiwalu. Zdrojewski był gościem specjalnym drugiego dnia TNF z okazji 100-lecia kina Marzenie.

W usłudze Google Street View można już oglądać cały Tarnów w tym nowe ujęcia tarnowskiej starówki (pl. Rybny, ul. Krakowska, które w 2011 r. podczas fotografowania były w remoncie). Wówczas nasze miasto było jednym z finalistów plebiscytu „Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na Street View” a akcję koordynowało Tarnowskie Centrum Informacji.

Spółka TravelDATA przedstawiła kolejną cotygodniową Analizę Cen Imprez Turystycznych, która zawiera porównanie bieżących średnich cen na trzech najczęściej uczęszczanych kierunkach (egipskim, tureckim i greckim) z cenami z tego samego okresu 2012 roku.

Europejczycy podróżujący liniami lotniczymi na małych odległościach coraz częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania, a najbardziej popularne z nich to e-bilet oraz odprawa online – wynika z ankiety przeprowadzonej przez British Airways.

18 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Z tej okazji postanowiliśmy sprawdzić czy znacie swoje rodzime zabytki i historię, która się z nimi wiąże. No i jak się okazuje z tą wiedzą bywa różnie.

Synagoga w Dąbrowie Tarnowskiej oraz dwór w Łękach Górnych jeszcze kilka lat temu były w opłakanym stanie. Dziś to najpiękniejsze zabytki w Polsce. Oba obiekty nie miały sobie równych w swoich kategoriach w tegorocznej edycji prestiżowego, ministerialnego konkursu "Zabytek zadbany".

Archiwalne