Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

30.04. (sobota) 9:00 - 17:00

01.05. (niedziela) 9:00 - 17:00

02.05. (poniedziałek) 9:00 - 17:00

03.05. (wtorek) 9:00 - 17:00

Piątek – 9:00 - 17:00

Sobota – 9:00 - 14:00

Niedziela - ZAMKNIĘTE

Poniedziałek - ZAMKNIĘTE

 

Podczas Gdańskich Targów Turystycznych, które odbyły się w dniach 15-17 kwietnia 2011 r. nasz region zebrał dwa prestiżowe medale Mercurius Gedanensis.

Trwa dominacja Zbigniewa Urbańskiego w konkursie na lipnicką palmę. Najwyższe dzieło 53. Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego ma 36 m i 4 cm.

Z okazji Światowego Dnia Romów Muzeum Etnograficzne w Tarnowie pod patronatem Konsulatu Generalnego Republiki Słowackiej w Krakowie organizuje dwie czasowe wystawy związane ze społecznością Romów na Słowacji.

Nietypowe pisanki wykonała Dorota Pacanowska. Zrobienie jednego ażurowego jajka zajmuje nawet kilkanaście godzin. To już kolejny wzór związany z ważnymi wydarzeniami w mieście - mówi Maria Zawada - Bilik, dyrektor Wydziału Marki Miasta.

W najnowszym numerze tygodnika telewizyjnego KROPKA TV, w dziale "Turystyka - zwiedzamy Polskę" znajduje się artykuł o Tarnowie i regionie tarnowskim.

Od maja do października w Pałacu Królewskim w Madrycie prezentowana będzie wystawa „Złote czasy Rzeczypospolitej”, którą przygotowuje Muzeum Narodowe w Krakowie. Jednym z eksponatów prezentowanych na wystawie będzie paradny rząd koński ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie, wyrób warsztatów ormiańskich we Lwowie.

To będzie wyjątkowy koncert zespołu Scorpions! Legendy rocka zagrają 1 lipca na Stadionie Miejskim w Tarnowie. Będzie to jeden z ostatnich występów niemieckiej grupy w Polsce!

Osiedlą się tu na dobre i pomogą odbudować populację tych ptaków, które wyginęły podczas powodzi. Zostaną wypuszczone na terenach w pobliżu Wisły już w najbliższych dniach. Będzie je można zobaczyć głównie w okolicach Szczucina, Wietrzychowic i Szczurowej.

Archiwalne