Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Monumentalne dzieło prezentujące historię grodu Leliwitów ma być gotowe w marcu przyszłego roku na 680 rocznicę urodzin miasta. Zakresem obejmie nawet pradzieje Tarnowa.

Szlak będzie ujęty w formę przewodnika z opisem miejscowości. Powinien być przygotowany do października.

W czasie długiego, majowego weekendu, 1-3 maja 2009 roku, młodzi, pełni zapału i pomysłów - tarnowscy przewodnicy beskidzcy, prowadzić będą akcję promującą wiedzę na temat rezerwatu Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach.

MDDK to jedna z najciekawszych w Polsce imprez promujących zabytki.

Ponieważ tegoroczny "długi weekend" nie jest taki długi, Tarnowskie Centrum Informacji zachęca do spędzenia go w Tarnowie i w najbliższej okolicy.

"Długi weekend majowy", czyli początek maja, to symboliczne rozpoczęcie sezonu turystycznego w regionie tarnowskim. Tarnowskie Centrum Informacji od lutego promowało miasto i region na imprezach targowych w kraju i zagranicą.

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza nie tylko turystów ale także mieszkańców miasta po zakup pamiątek z Tarnowa (w tym wyróżnione "pamiątki z regionu": herbata "Tarninówka" oraz ażurowe jajo z herbem miasta), map, przewodników nie tylko po mieście i regionie ale po innych ciekawych miejscach w Polsce i zagranicą.

Statystyki przedstawiające ilości osób poszkodowanych w wypadkach drogowych budzą przerażenie. Ważne jest, aby ludzie mieli świadomość o aktualnym stanie bezpieczeństwa na drogach.

Już po raz siódmy Polska Organizacja Turystyczna organizuje konkurs na "Najlepszy produkt turystyczny", w którym najlepsze produkty turystyczne są nagradzane Certyfikatem POT.

1 maja: 9-17
2 maja: 9-17
3 maja: 9-17

Archiwalne