Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Wielki Piątek: 9:00 - 17:00
Wielka Sobota: 9:00 - 14:00
Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny: nieczynne

Innowacyjny klaster na krakowskim Zabłociu, multimedialny park doświadczeń w Tarnowie czy nowe miejsca wypoczynku dla mieszkańców Nowego Sącza – to tylko niektóre projekty, które zostaną zrealizowane dzięki unijnym dotacjom na rewitalizację dużych miast Małopolski. Zarząd Województwa rozdzielił na takie zadania ponad 178,5 mln zł

Tarnowski fotografik - Tadeusz Koniarz znów z nagrodą za swoje prace. Jego reportaż "Świat bez koloru", zrealizowany w jednym z podtarnowskich Domów Pomocy Społecznej, zdobył główną nagrodę im. Erazma Ciołka, przyznawaną fotografom przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

Koncerty, spotkania, ale też wspólna modlitwa. Niedziela Palmowa jest obchodzona w kościele jako Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Do Tarnowa na spotkanie pod nazwą Synaj przyjechało około 4 tysięcy młodych ludzi. Na początek spotkali się w Hali Sportowo Widowiskowej przy ulicy Gumniskiej. Później przeszli w drodze krzyżowej na mszę świętą w kościele Błogosławionej Karoliny.

32 metry i 6 centymetrów miała najwyższa i najpiękniejsza palma, która stanęła na lipnickim rynku. W tym roku zwycięską palmę wykonały rodziny Drągów i Fielków z Lipnicy Dolnej uzyskując grand prix 60 już Konkursu Palm Wielkanocnych w Lipnicy Murowanej.

Już po raz trzeci  najmłodsi tarnowianie oraz seniorzy udekorują pisankami Tarnów. Ponad trzy i pól tysiąca własnoręcznie przyozdobionych przez dzieci pisanek przystroi nasze miasto na święta. Podobnie jak przed rokiem w okresie Świąt Wielkanocnych ulicę Wałową ozdobią kolorowe pisanki zrobione przez najmłodszych tarnowian. Punkt kulminacyjny akcji „Pisankowy Desant” zaplanowany jest w najbliższy poniedziałek (26 marca), na tarnowskim deptaku od godz. 13:00.

W nocy z soboty na niedzielę branża lotnicza rozpocznie sezon Lato 2018. Pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać z oferty 102 połączeń, w tym z pięciu nowości.

Podczas targów turystycznych TT Warsaw w listopadzie 2017 roku promowaliśmy Tarnów w rosyjskich mediach.

Udało się to dzięki współpracy Polskiej Organizacji Turystycznej z Tarnowskim Centrum Informacji.

Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski po raz 18. przyznała tytuły „Najlepszych Przedsięwzięć Roku w Małopolsce – Lider Małopolski 2017”. Wśród nagrodzonych inicjatyw znalazła się przebudowa stadionu przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie. Dyplom odebrał prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Archiwalne