Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Jeśli lecisz z Modlina wieczorem, przyjedź na lotnisko przynajmniej 3 godziny przed planowanym wylotem – radzą przedstawiciele podwarszawskiego portu. Powód? Bardzo duże natężenie lotów i pasażerów, zwłaszcza w szczycie – od godz. 19 do 22. Ciasnota w Modlinie skończy się dopiero za 2 lata, po rozbudowie terminala.

Najmniejszy małopolski drewniany kościółek znajduje się w regionie tarnowskim?

Jeszcze w tym roku nowe pociągi Impuls wyprodukowane przez Newag zaczną wozić pasażerów na linii z Krakowa do Tarnowa. Marszałek Małopolski Jacek Krupa podpisał z sądecką spółką umowę, która zakłada dostarczenie 12 nowoczesnych pociągów dla małopolskich przewozów regionalnych. Pierwszych sześć ma być gotowych w grudniu tego roku, kolejne mają być zbudowane do lutego 2017.

Minister sportu i turystyki Witold Bańka przedstawił dzisiaj do zaopiniowania Radzie Polskiej Organizacji Turystycznej, kandydaturę Wojciecha Fedyka na prezesa POT.

Rzmowa z Dariuszem Futomą, partnerem polskiego biura Horwath HTL, globalnego doradcy branży hotelarskiej i turystyki

Zacznijmy od definicji - co objęlibyśmy terminem nowoczesne technologie? Jest on bowiem z upływem czasu coraz pojemniejszy.

Zgodnie z definicją hi-tech to potoczne, często używane w mediach określenie urządzeń technicznych i zastosowanie najnowszych odkryć technologicznych w praktyce, gdzie ‘nowe’ oznacza, że nie były stosowane w minionym pięcioleciu. Jednak mimo rozwoju nowoczesnych technologii człowiek nadal pozostaje najważniejszym nośnikiem informacji, bez którego nie można się obyć. Nie powstała bowiem dotąd maszyna mogąca go w pełni zastąpić. A może inaczej, jeśli nawet powstała, to z jakim odbyłoby się to skutkiem?

Z inicjatywy Adama Lipińskiego, ministra z Kancelarii Premiera powstał Parlamentarny Zespół ds.Turystyki. Prezydium zostało wybrane podczas pierwszego spotkania, które odbyło się 18 marca br. w KPRM.

Soboty możesz zwiedzać na Górze Św. Marcina?

Świąteczne klimaty w Magazynie Expresu Reporterów TVP z Dorotą Pacanowską i jej jajami! Jest też Tarnów i nasze centrum :)
Od 23 minuty na: http://vod.tvp.pl/24257600/22032016
 

Tradycyjnie w Wielką Środę ulicami Tarnowa przejdzie Droga Krzyżowa. Nabożeństwo rozpocznie się 23 marca o godz. 20.00 na tarnowskim Rynku.

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 18:00
Wielka Sobota: 9:00 - 14:00
Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny: nieczynne

Archiwalne