Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

AKTYWNA PRZESTRZEŃ zaprasza wszystkich spragnionych ciekawych i innowacyjnych form aktywnego wypoczynku na otwartej przestrzeni na dni otwarte, które odbędą się 28-29 kwietnia w godzinach od 10-14 na polanie przy Ścieżce Przyrodniczo-Leśnej w Wierzchosławicach koło Dwudniaków.

Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" wystąpił 23 marca podczas obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Szeged, na Węgrzech. W obchodach wzięli udział prezydenci Polski i Węgier.

Będzie remont grobowca jednego z twórców tarnowskiego gazownictwa. Karpacka Spółka Gazownictwa wyremontuje grobowiec Pawła Skrzypca.

Tarnowska kolekcja pojazdów konnych zostanie odnowiona. Dzięki temu będzie mógł powstać w Tarnowie unikatowy w skali kraju zespół muzealno-etnograficzny. W zbiorze znajdują się rzadkie egzemplarze powozów i sań.

Eurolot od maja uruchamia loty do Lwowa, a od lipca do Amsterdamu, Zurychu, Hamburga, Florencji, Dubrownika, Wilna i Heringsdorfu.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, w najbliższą sobotę, 31 marca, rusza wiosenne dekorowanie miasta. Ozdobione zostaną główne ciągi komunikacyjne oraz tarnowski rynek.

Poznaniacy mają pyry z gzikiem, Ślązacy kluski z modrą kapustą i roladami, wiedeńczycy sznycle, a tarnowianie? "Gazeta Tarnowska" wspólnie z kulinarnym portalem internetowym Cosnazab.tv rusza na poszukiwanie lokalnych specjałów. Nieoceniona będzie przy tym pomoc naszych Czytelników. Podzielcie się swoimi przepisami na potrawy, które są charakterystyczne właśnie dla naszej, tarnowskiej kuchni.

Po raz kolejny, Tarnów został laureatem prestiżowego tytułu przyznawanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. Tym razem, gremium doceniło tarnowski samorząd za rewitalizację Placu Rybnego i żydowskiej Bimy. Okolicznościowy dyplom, odebrał w Krakowie prezydent Tarnowa, Ryszard Ścigała. Przypomnijmy, najcieplejsze polskie miasto otrzymało dotychczas tytuł „Lidera Małopolski” m.in. za budowę Parku Wodnego, stworzenie Tarnowskiego Centrum Kształcenia Praktycznego czy też Forum Inwestycyjne.

Chcesz zobaczyć jak wygląda tarnowska starówka? Nie musisz przeglądać zdjęć, folderów – wystarczy wejść na http://maps.google.pl i znaleźć Tarnów a następnie kliknąć i przeciągnąć ikonę Pegmana (ikonka „człowieka”) w miejsce, które chcesz zobaczyć.

Stowarzyszenia i fundacje pomogą promować Tarnów. Z miejskiej kasy rozdysponowano na ten cel ponad sto tysięcy złotych. Najbardziej oryginalny pomysł to rozsławianie marki Tarnowa w świecie poprzez sylwetkę genialnego wynalazcy Jana Szczepanika.

Archiwalne