Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Prawnuk Wincentego Witosa przekazał do tarnowskiego muzeum Order Orła Białego. Premier Rządu Obrony Narodowej otrzymał go z rąk marszałka Józefa Piłsudskiego za zasługi w obronie Polski w 1920 roku.

Komisja Europejska przedstawiła zbiór dobrowolnych zasad dotyczących jakości turystyki europejskiej.

Obecnie w aranżacji wnętrz hoteli niepodzielnie króluje beż i złamana biel. Głównie dlatego, że pomagają ukryć zabrudzenia.

Odwiedzanie slumsów, opuszczonych budynków, a także regionów ogarniętych konfliktem staje się atrakcyjne dla coraz większej liczby turystów. Nietypowe formy turystyki zyskują na popularności i są szansą dla mniejszych biur podróży na specjalizację. Nie brakuje także osób uprawiających turystykę seksualną, medyczną, a nawet tzw. turystykę śmierci.

 

Kiedyś był ozdobą Tarnowa, teraz to kompletna ruina. Dworek przy ul. Batorego w Tarnowie od dawna aż prosi się o remont. Częściowo zawalił się już dach i część gospodarcza budynku. Niestety przez wiele lat nie miał kto podjąć się remontu. Tarnowianie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Na Facebooku powstała grupa, którą założył Jacek Litwin. Chcą zebrać pieniądze na wykup i remont budynku. Czy warto? Zapytaliśmy mieszkańców.

"Jeśli się nie dogadamy z właścicielem multimedialnej trasy turystycznej, to stworzymy własną" - tak patową sytuację w Kopalni Soli w Bochni komentuje w rozmowie z Radiem Kraków prezes Krzysztof Zięba. Jedna z największych atrakcji kopalni od niedzieli jest niedostępna dla zwiedzających. Spółka, która ją stworzyła, nie zajmuje się już obsługą turystów. Te zadania przejęła Kopalnia. Ale nie udało jej się porozumieć ze spółką w sprawie wynajęcia multimedialnej ekspozycji.

W Tarnowie powstanie symulacyjne przedsiębiorstwo turystyczne we współpracy z norweskimi uczelniami. Studenci zasiądą za deską recepcji i będą obsługiwać wirtualnych klientów. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zdobyła prawie milion złotych na nowe laboratoria.

W najcięższych chwilach kryzysu największą odporność przejawiała turystyka. Korzystne tendencje w tej branży powinny się utrzymać w 2014 r., skoro zaledwie 11 proc. Europejczyków nie zamierza wcale wyjeżdżać z domu.

Ryanair uruchomi loty krajowe z Krakowa do Gdańska. Połączenie będzie obsługiwane od pierwszego lipca trzy razy w tygodniu.

„Pięknie iluminowane kamieniczki i skwery potrafią wprawić niejedną kobietę w zachwyt. Podkreśla to wielu turystów, którzy odwiedzają nasze miasto. Mówią wprost, że stracili dla Tarnowa swoje serce."

Archiwalne