Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Po dotychczasowym sukcesie Festiwalu Paschalnego MUSICA POETICA, w tym roku melomanów czeka trzecia edycja cyklu koncertów sakralnych. Festiwal potrwa od 20 do 23 marca. Artyści zagrają w Bazylice Katedralnej.

Hotel przy plaży, bogata oferta animacji i bezpieczny, wygodny dojazd – to tylko niektóre z oczekiwań, które najczęściej wymieniają kobiety szukające wakacyjnych ofert w biurach podróży. Na podstawie rozmów z klientkami i wyników systemu rezerwacyjnego eksperci Wakacje.pl sprawdzili, jak kobiety organizują wakacje. A dzisiaj to właśnie panie decydują o tym, jak wyglądają turystyczne trendy.

W Szwecji i w Niemczech powstaje wstępna koncepcja przyszłego podmorskiego tunelu kolejowego łączącego brzegi obu tych państw. Tunel przewidywany jest dla szybkiej kolei łączącej Sztokholm z Berlinem. Odcinek podbałtycki ma liczyć około 100 kilometrów i byłby najdłuższym tunelem podmorskim na świecie.

W Tarnowie rozpocznie się najdłuższy, IV etap największego wyścigu kolarskiego w Polsce. Światowa czołówka zawodników wyruszy z tarnowskiego rynku 31 lipca. - To efekt kilkutygodniowych negocjacji prowadzonych w Tarnowie i w Warszawie przez przedstawicieli Urzędu Miasta z organizatorami wyścigu. Teraz trwa ustalanie szczegółów technicznych – mówi dyrektor Wydziału Sportu magistratu Marek Baran.

Twórz z nami sieciowe produkty turystyczne! W każdym regionie oferujemy bezpłatne wsparcie dla 30 przedsiębiorczych osób. Zgłoszenia do 27.02.2013 r.

Marszałkowie nie będą sprowadzać z zagranicy turystów niewypłacalnych biur podróży. Taką decyzję podjęli w zeszłym tygodniu na konwencie w związku z niejednoznacznymi przepisami oraz ostatnimi wytycznymi Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W pociągach relacji Kraków Główny - Kraków Balice można skorzystać z bezprzewodowego internetu.

Tarnowska Organizacja Turystyczna pozyskała w ostatnim czasie dofinansowanie z konkursów grantowych na realizację dwóch projektów regionalnych. Kwota 16 000 zł ze środków miejskich wesprze realizację II edycji wrześniowego festiwalu win i nalewek pn. „Wielkie Tarnowskie Dionizje”.

7 marca po raz szósty najmłodsi tarnowianie wezmą udział w Słodkich Urodzinach Miasta. Z kolei wieczorem w tarnowskim teatrze odbędzie się uroczystość wręczenia statuetki „Ambasador Tarnowa” oraz dziennikarskich „Wen”. Pretekstem do uroczystego świętowania będzie 683. rocznica lokacji Tarnowa.

W tym miesiącu ceny noclegów wzrosły aż do 38%. Według zestawień dokonanych przez trivago Hotel Price Index (tHPI), w lutym średnia cena będzie wynosiła 86£.

Archiwalne