Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Nauka angielskiego dla pracowników Pogotowia w Tarnowie będzie sfinansowana z programu europejskiego.

Od września ubiegłego roku zabytek znajduje się w administracji miasta Nowy Wiśnicz. Obserwowalny jest już wzrost turystów, odwiedzających zamek. Jak mówi Renata Jonak, dyrektor Muzeum Ziemi Wiśnickiej, strona internetowa jest niezbędna, aby promować stałe ekspozycje oraz imprezy organizowane na zamku.

Mediolan, Berlin, Paryż, Wiedeń oraz Budapeszt - to zagranicą, a w kraju Katowice, Wrocław, Warszawa, Gdańsk, Łódź i Kraków - to miasta, w których tej wiosny promowany będzie Tarnów wraz z ziemią tarnowską.

Hotel i restauracja na dużej zielonej działce z dostępem do Wątoku - tak ma po remoncie wyglądać Młyn Szancera w Tarnowie.

Miasto Tarnów poprzez Wydział Marki Miasta i Tarnowskie Centrum Informacji wspólnie z Powiatem Tarnowskim uczestniczyło w dniach 12 - 14 lutego br. w otwierających sezon turystyczny 2010 Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu.

Już 8 marca, w związku z 680. rocznicą nadania praw miejskich Tarnowowi, która przypada na niedzielę 7 marca, na mieszkańców i gości odwiedzających Tarnów czeka wiele atrakcji.

W dniu 1 marca br. oferta połączeń kategorii EIC wzbogaci się o nowe pociągi, dotychczas kursujące w barwach Ekspresów. Stanowić to będzie kolejny etap budowy dwóch wyrazistych produktów PKP Intercity - EkspresIC i TLK.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie, pragnie zainteresować tarnowian osobą i twórczością tarnowianina, architekta - Jana Głuszaka - "Dagaramy". A tym samym włączyć Państwa w cykl zdarzeń muzealnych planowanych w mieście, na okres najbliższych wakacji (lipiec-sierpień) 2010 roku.

W Wieliczce trwa inwentaryzacja, a Bochnię odwiedzają eksperci UNESCO. Jak już informowaliśmy, zapis na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego ma być zmieniony z "Kopalnia Soli Wieliczka" na "Krakowskie Żupy Solne" z nazwami obu Kopalni.

Z przyjemnością informuję, że projekt "Sekcja Sztuki Nowoczesnej - Alfabet polski" prezentujący najciekawsze zjawiska polskiej sztuki współczesnej zrealizowany przez Galerię Miejską w Tarnowie w 2009 roku został doceniony w prestiżowych rankingu "100 Obiegu" - najpopularniejszego czasopisma o sztuce współczesnej.

Archiwalne