Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W rozpoczynającej się 7 marca nowej edycji programu "Jak ONI śpiewają" telewizji Polsat wystąpi tarnowianin Marcin Kwaśny. Dla urodzonego w Tarnowie aktora, obecnie mieszkańca Warszawy, udział w przedsięwzięciu będzie debiutem wokalnym. Towarzyszą mu pewne obawy, ale mieszkańcy Tarnowa zapewne nie zawiodą.

Swoje edukacyjne cykle ma obecnie chyba każda kulturalna instytucja (i nie tylko instytucja) w Tarnowie - wliczając w to cykle poświęcone sztuce.

W dniu 01 marca (niedziela) 2009 roku organizowane są pod patronatem AUTO MOTO KLUB TARNOWSKI zawody kartingowe. Będą to pierwsze z cyklu zawodów odbywających się na torze kartingowym Daytona - Tarnów.
 

 Szczegóły na afiszach oraz na www.daytona-tarnow.pl

www.daytona-tarnow.eu

Województwo Małopolskie, we współpracy z organizacjami zrzeszającymi przewodników, już po raz drugi organizuje Małopolskie Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika. Ideą uroczystości jest rozwój i promocja ruchu przewodnickiego.

Tarnowski zespół rockowy Totentanz został w zeszłym tygodniu nominowany do muzycznej nagrody Fryderyki 2009 za płytę Zimny dom w kategorii album roku -heavy metal. Obok tarnowskiego kwartetu w tej samej kategorii nominacje otrzymały takie grupy jak: Behemoth, Frontside, Acid Drinkers oraz Black River. Rozdanie statuetek odbędzie się 20 kwietnia w Warszawie.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie oraz PTTK - Oddział Ziemi Tarnowskiej zapraszają jutro, 24 lutego o godz. 17:00 do Galerii Niebieskiej - MBP, ul. Krakowska 4, na spotkanie promujące nowy przewodnik "Tarnowskie pomniki". W spotkaniu udział wezmą współautorki: Beata Dziduszko, Anastazja Smagacz, Lidia Ząbczyńska oraz prezes oddziału PTTK Andrzej Łabno.

Podczas wieczoru autorskiego będzie można nabyć przewodnik w promocyjnej cenie 15 zł oraz inne wydawnictwa PTTK.

INTARNET.PL

Agata Mróz-Olszewska jest idealną kandydatką na patronkę jednej z tarnowskich ulic. Tę nazwę mogła by nosić część obecnej ul. Grottgera. Decyzja należeć będzie do miejskich radnych.

Z dniem 1 marca 2009 w ramach I korekty rocznej rozkładu jazdy pociągów 2008/2009 zaprowadza się zmiany w rozkładzie jazdy, które dotyczą zmiany godzin kursowania wybranych połączeń.

Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej już po raz jedenasty organizuje Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Józefa Kosakowskiego.

Jeszcze dzisiaj (23-02-2009) w Restauracji "Bristol", ul. Krakowska 9, o godz. 19:15 możemy uczestniczyć w brawurowo przygotowanej przez Tarnowską Artystyczną Konfraternię i portal inTARnet.pl, Trzeciej Tarnowskiej Szopce Noworocznej.

Archiwalne