Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

To już oficjalne – tarnowski chór dziewczęcy Puellae Orantes otrzymał platynową płytę! Świąteczny krążek „Christmas Time”, który wyszedł w ubiegłym roku, został doceniony przez publikę.

Już 19 stycznia w restauracji stara łaźnia niezwykła kolacja przygotowana przez finalistkę ostatniej edycji MasterChef, podróżniczkę i blogerke BeachPliz która z łatwością łączy smaki świata nadając swoim daniom niepowtarzalny cudowny smak - Martyna Chomacka.

Przed Jackiem Brzezińskim wkrótce zdecydowanie najtrudniejsze wyzwanie w życiu - udział w biegu po... afrykańskiej pustyni. Od kilku lat jego wielką pasją są ekstremalne biegi z przeszkodami.

Turystyka rowerowa z roku na rok jest coraz popularniejsza, a to przekłada się na potrzebę budowy i rozwoju niezbędnej infrastruktury. W ostatnich miesiącach w gminach Ciężkowice i Zakliczyn zrealizowano szereg inwestycji, dzięki którym wyprawy rowerowe są bezpieczniejsze oraz bardziej komfortowe.

Gdzie się wybrać na sylwestra? Przedstawiamy kilka propozycji.

29-30.12.2018 : 9.00-17.00
31.12.2018: 9.00-14.00
01.01.2019: NIECZYNNE

Łukasz Maciejewski, związany z Tarnowem krytyk filmowy i teatralny, od 2013 roku pracujący na stanowisku samodzielnego asystenta w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi: uczelni uznanej w tym roku przez słynny magazyn „Hollywood Reporter” za jedną z piętnastu najlepszych uczelni filmowych na świecie, otrzymał od władz uczelni kolejne wyjątkowe wyróżnienie. 

W Tarnowie znają ją przede wszystkim jako nauczycielkę i wielką animatorkę zajęć kulturalnych dla najmłodszych. Ale bliżsi znajomi wiedzą o innej pasji Magdy Trusz, którą nasza bohaterka specjalnie się nie przechwala. To zapalona podróżniczka, której mało gdzie na naszym globie by jeszcze nie widzieli...

Boże Narodzenie na Powiślu Dąbrowskim obchodzono z wieloma tradycjami, które przetrwały w niektórych domach do obecnych czasów.

Ojcowie Bernardyni w Tarnowie słyną z żywej szopki w okresie Bożego Narodzenia. Będzie ją można zobaczyć już jutro (25.12.) na dziedzińcu klasztoru przy ul. Bernardyńskiej.

Są tam m.in. osiołek Benio, bażanty, konie, kury czy alpaki.

Archiwalne